Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wandal latarni nadal na wolności

Facebook Twitter

Ciągle nie udało się zatrzymać sprawcę bądź sprawców, którzy zniszczyli żorskie uliczne latarni. Aktem wandalizmu padło kilkadziesiąt latarni na osiedlach.

fot. zory.pl

Żorska policja póki co nie zatrzymała nikogo w tej sprawie- mówi Kamila Siedlarz, oficer prasowy żorskiej policji:

Sprawca najprawdopodobniej dział pod osłoną nocy to co też z pewnością utrudnia osobą postronnym, mieszkańcom zauważenie popełnienia czynu zabronionego, ewentualnie zwrócenia uwagi na osoby, którą mogą takiego czynu dokonywać.

Wobec wandali bezradni są nie tylko policjanci, ale również urzędnicy- mówi Adrian Lubszczyk z Urzedu Miasta w Żorach:

Problem nie jest rozwiązany, bo te ataki wandalizmu się cały czas powtarzają. To nie jest pierwsza taka sytuacja, takie sytuacje już mieliśmy w Żorach w poprzednich latach. Chcielibyśmy, aby ten problem dało się rozwiązać, chcielibyśmy załapać sprawców ataku tego wandalizmu, dlatego cały czas prosimy mieszkańców o pomoc, o wsparcie i o zgłaszanie wszystkich takich sytuacji. 

Firma zajmująca się utrzymaniem oświetlenia ulicznego wyznaczyła kilka tygodni temu nagrodę w wysokości 500 złotych za wskazanie sprawcy. Teraz podniosła ją do tysiąca złotych licząc na pomoc mieszkańców. Tymczasem żorzanie mówią wprost: Potrzeba więcej policyjnych patroli:

Sprawcy za zniszczenie sieci energetycznej grozi nawet do 8 lat więzienia.

O zniszczonych słupach w Żorach pisaliśmy: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj