Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wandal senior zatrzymany przez gliwickich stróżów prawa

Facebook Twitter

Uszkodził na spacerze 10 pojazdów. Wysokość strat wyrządzonych przez wandala to ponad 25 tysięcy złotych. Mężcyznę podejrzanego o dokonanie tego czynu zatrzymała już policja w Gliwicach.

fot. pixabay

Zatrzymany 68-latek odpowie za umyślne uszkodzenie 10 samochodów, do którego doszło poczatkiem sierpnia. Mężczyzna, idąc chodnikiem, zarysował karoserię zaparkowanych pojazdów. Łączna wartość strat wynosi ponad 25 tysięcy złotych. Do zatrzymania doprowadziła praca śledczych z IV Komisariatu Policji w Gliwicach-Łabędach.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna w niedzielny poranek 1 sierpnia br. idąc ulicą Fiołkową, uszkodził karoserię 10 zaparkowanych samochodów. Uszkodzeń dokonał poprzez zarysowanie bocznych elementów pojazdów. W trakcie śledztwa stróże prawa zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowany został moment wandalizmu.

Po wytężonej pracy mundurowych z Komisariatu Policji w Łabędach wytypowali podejrzanego. Wczoraj (31.08.) około godzin południowych zapukali do drzwi mieszkania 68-latka. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, tłumacząc, że uczynił to bez powodu. Straty, jakie spowodował, oszacowano na ponad 25 tysięcy złotych. Mężczyzna za uszkodzenie cudzej rzeczy odpowie przed Sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024