Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wandale na rynku i skwerze przed dworcem PKP w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Zniszczony jeden z ogródków na rybnickim rynku i pomnik braci Szafranków na skwerze przed dworcem PKP w Rybniku. Wandale i osoby nietrzeźwe dały znać o sobie w miniony weekend. Straż Miejska przyjęła 50 zgłoszeń.

Fot. sm.rybnik.pl

Kolejne 19 operatorzy monitoringu przekazali do realizacji patrolom. Dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy, spokoju i porządku publicznego, zaśmiecania lub zanieczyszczania miejsc publicznych:

Dawid Błatoń: Działo się wiele poprzez osoby bezdomne, nietrzeźwe, grupa osób urządziła sobie zabawę na pomniku braci Szafranków, który wielokrotnie został w przeszłości dewastowany. Operator monitoringu zarejestrował jak grupa osób wchodzi na ten pomnik, robi sobie na nim zdjęcia, wyrywa kwiaty z tamtejszego skweru. W kwestii samych wydarzeń na rynku nie mogę w tej chwili zbyt wiele powiedzieć, dlatego że materiał z monitoringu jest obecnie zabezpieczany, natomiast my nie dostaliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie od osoby, do której należały te poprzewracane przedmioty, materiał jest zabezpieczany na potrzeby przyszłego postępowania.

Mówił rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku, który dodaje że operatorzy monitoringu kilkukrotnie używali zainstalowanych w pasażu przy ulicy Reja głośników, upominając o zakazie oddawania potrzeb fizjologicznych na ściany pobliskich budynków.

W sumie strażnicy ujęli 3 osoby nieletnie, które zostały przekazane patrolowi policji. 4 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień, a 2 przekazane pod opiekę osobom najbliższym.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024