Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wandale na ścieżce rowerowej w Rybniku. Co na to Jan Fiałkowski-oficer rowerowy?

Facebook Twitter

Nieznani sprawcy zniszczyli nowy odcinek drogi dla rowerzystów od ul. Podmiejskiej na Elektrowni w kierunku Rud na ul. Rudzkiej. "Zniszczone są znaki" - informuje nasz słuchacz.

„Nie dość, że skala i częstotliwość tej dewastacji jest bardzo duża to stanowi to realne zagrożenie dla wszystkich poruszających się tam osób, a w szczególności rowerzystów jadących wcześnie rano, gdyż nie wszyscy są tak uważni i przewidujący by spodziewać się na swej drodze obwisającego znaku na wysokości głowy lub niżej” – skarży się słuchacz.

Jan Fiałkowski – oficer rowerowy w Rybniku wie o zniszczeniach i przyznaje, że walka z wandalami łatwa nie jest:

 

Takich sytuacji mamy więcej, niestety nie tylko na ul. Podmiejskiej, ale też na ul. Rudzkiej. Wszystkie te znaki, które są na wysięgnikach są demolowane, albo przekręcane, albo opisywane. Trudno mi powiedzieć kto to robi. Być może ktoś pod wpływem alkoholu. Warto pilnować takich aktów wandalizmu. Mamy z tym problemy, ale nie tylko infrastruktura rowerowa jest niszczona. Również zwykłe znaki drogowe są zakreślane. Oczywiście, ta infrastruktura, która została zniszczona – zostanie przywrócona.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj