Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wandale zniszczyli redakcję polskiej gazety w Republice Czeskiej

Facebook Twitter

Nieznani sprawcy zdewastowali redakcję naszych koleżanek i kolegów z Gazety Polaków w Republice Czeskiej. Dziennikarze „Głosu” w niedzielną noc dowiedzieli się o włamaniu.

Sprawcy mieli wspiąć się do biur po rusztowaniach od strony podwórza, które znajdują się tam z powodu trwającego remontu dachu. Wybili okno i weszli do pomieszczeń, plądrując je. Co więcej, skradziono nie tylko sprzęt, ale również zniszczono redakcję.

Widok był straszny

– mówi Tomasz Wolff, redaktor naczelny „Głosu”

Redakcja wyglądała jak po wybuchu, ponieważ dywany i sprzęty pokrywała warstwa białego proszku. Sprawcy spryskali pomieszczenia gaśnicą proszkową. Skradzione zostały dwa aparaty fotograficzne, kluczyki do samochodu, zniszczono jeden z monitorów, uszkodzono komputer w sekretariacie, drukarkę, dyktafon.

Rozpoczęliśmy śledztwo w sprawie włamania do budynku przy ul. Strzelniczej w Czeskim Cieszynie. Dochodzenie dotyczy kradzieży i uszkodzenia mienia.

– poinformowała Eva Michalíkowa z biura prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Ostrawie.

Rozmiary zniszczenia i liczba użytych narzędzi sugerują, że sprawca prawdopodobnie nie działał w pojedynkę. Policja jak na razie tego nie komentuje, uzasadniając to prowadzonym śledztwem

– opisują dziennikarze Głosu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj