Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wandalizm na działkach w Rybniku. Co zrobiła policja?

Facebook Twitter

Kilkanaście zgłoszeń o aktach wandalizmu i kradzieży z włamaniem na działkach otrzymali do tej pory rybniccy policjanci. Jak już was informowaliśmy dochodzi do nich w ostatnim czasie w dzielnicy Rybnicka Kuźnia. Największe straty, bo w wysokości 50 tysięcy złotych odnotowano podczas pożaru jednego z domków letniskowych.

Fot.pixabay.com

Policja nie zatrzymała na razie sprawców, ale ma podejrzenia kto mógł dokonać zniszczeń

– mówi Bogusława Kobeszko oficer prasowa rybnickiej policji:

Bogusława Kobeszko: Mamy podejrzenia co do sprawców tych wykroczeń i przestępstw, jednakże wszystko jest w trakcie sprawdzania, ustalania, weryfikowania. Dla dobra postępowania nie mogę udzielić więcej informacji  w tej sprawie, prosimy o przekazywanie informacji do dyżurnego rybnickiej komendy.

Radio 90: To jest jedna grupa, która działa czy więcej osób?

Bogusława Kobeszko: Najprawdopodobniej to jedna grupa, ale nie mogę udzielić więcej informacji.

Większość zdarzeń ma charakter aktów wandalizmu:

Bogusława Kobeszko: W większości to akty wandalizmu, bo jeżeli chodzi o kradzieże i kradzieże z włamaniami, to jest drobny sprzęt RTV, AGD, to są starsze telewizory, czajniki, natomiast jest więcej zniszczeń i dewastacji.

Radio 90: Co powinniśmy powiedzieć wszystkim działkowcom? Oni się powinni bardziej zabezpieczyć? Organizować własne patrole, co miało  już przecież miejsce?

Bogusława Kobeszko: Działkowicze już przebywają na działkach, ujawniają nieprawidłowości i nam je zgłaszają. Apelujemy, aby wszystkie niepokojące informacje przekazywać, a my prowadzimy postępowanie w tej sprawie.

Dyżurny KMP Rybnik:

tel. 47 85 572 55

dyzurny@rybnik.ka.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021