Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Warsztaty sleevface w Bibliotece w Cieszynie. Co to takiego?

Facebook Twitter

Wszyscy wiemy czym jest selfie, to zdjęcia wykonywane sobie telefonem, ale czy wiecie czym jest sleevface? To także fotografia, ale zrobiona już nie koniecznie aparatem w telefonie komórkowym, fotografia często artystyczna. Na warsztaty poświęcone tej formie sztuki zaprasza w tym miesiącu cieszyńska biblioteka.

Zatem, co to takiego sleevface? Mówi dyrektor cieszyńskiej biblioteki, Izabela Kula:

To rodzaj fotografii artystycznej, których wspólny element stanowi okładka książki, okładka książki wkomponowana w ludzkie ciało zamiast głowy, ręki, żeby stanowiło to spójna całość.

w efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, często zabawne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem, a rezultaty bywają zaskakujące – dodaje Izabela Kula. Właśnie takie prace mają powstać podczas warsztatów w cieszyńskiej bibliotece:

Całe te warsztaty są częścią większego projektu: „Cieszyńska jesień w barwach biało-czerwonych”, gdyż z tych fotografii, które zrobimy, mają być przesycone elementami patriotycznymi, biało-czerwonymi, jako że mamy 100-lecie odzyskania niepodległości. Powstanie wystawa wędrująca, którą będziemy prezentować. Chcemy właśnie tak uczcić to 100-lecie odzyskania niepodległości, w taki inny sposób. Dzieciaki będą na tych zdjęciach, gromadzimy, odkładamy na bok okładki, które kojarzą nam się właśnie z odzyskaniem niepodległości w ten czy inny sposób lub po prostu są biało-czerwone […]    

Co ciekawe warsztaty poprowadzi jeden ze skoczowskich bibliotekarzy:

Te warsztaty poprowadzi nasz kolega bibliotekarz z biblioteki w Skoczowie: Piotr Chlebus-Jancarczyk –  bardzo niekonwencjonalna postać, bardzo ciekawa – który się w tym specjalizuje. Sam Piotr skutecznie łamie też stereotypy pojmowania bibliotekarza jako osoby spokojnej, w okularach, nudnej -Z reguły tez tak młodzież pojmuje – na pewno jest osobą ciekawą i na pewno będzie to fajne wydarzenie.  

Warsztaty odbędą się w dniach 14, 16, 17 sierpnia w bibliotece w Cieszynie. Wezmą w nich udział dzieci w wieku co najmniej 12 lat. Organizatorzy czekają na zgłoszenie chętnych, liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej o sleevface: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj