StartKultura

Warsztaty, wernisaże dwóch wystaw i jeszcze summer party: plany na piątek w Zamku Cieszyn

Zebrane eksponaty jeszcze raz pozwalają odkryć swoją urodę i wyjątkowość. Wernisaż wystawy pod tytułem „Piąte koło u wozu?” o 17.00 w bastei. Pół godziny później w oranżerii – „La Dolce Silesia”, czyli ekspozycja, która stawia pytanie o to, jaki jest dzisiejszy Śląsk. Wystawa gościła już w Mediolanie, na najważniejszej w świecie dizajnu imprezie, potem we Wrocławiu i wreszcie można ją zobaczyć w Cieszynie.

  • 17.00 – Wernisaż wystawy Piąte koło u wozu? / Basteja
  • 17.30 – Wernisaż wystawy La Dolce Silesia / Oranżeria
  • 18.00 – Warsztaty: Stwórz własną torbę oraz TYPOpocztówkę z Cieszyna /Oranżeria
  • od 18.00 – Summer party / Mazubar

La Dolce Silesia
9.08.-15.09.13
Oranżeria Zamku Cieszyn

Jaki jest dzisiejszy Śląsk? Jego zaskakujące oblicze pokazuje wystawa przygotowana wspólnie przez uczestników Śląskiego Klastra Dizajnu.  Najlepsze produkty, innowacyjne materiały, autorska oprawa graficzna to jej siła.  Wystawa gościła w Mediolanie, na najważniejszej w świecie dizajnu imprezie, potem we Wrocławiu i wreszcie można ją zobaczyć w Cieszynie.

Piąte koło u wozu?
9.08-29.09.13
Basteja Zamku Cieszyn

Przedmioty codziennego użytku jak garnek, kubek na wino, obrus czy drewniana zabawka. Stare, zużyte, niedoskonałe, uszkodzone. Choć wykonane przez dawnych rzemieślników, bywają chowane na strychach, porzucane w ogrodach, zalegają w opustoszałych warsztatach. Wystawa autorstwa Anny Gierackiej  pozwala odkryć ich urodę i wyjątkowość. Może jednak nie są przysłowiowym piątym kołem u wozu?

Zostaw komentarz