Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Warsztaty z cyklu „Tu i teraz” w WCK. Poznaj relaksacyjną moc głosu

Facebook Twitter

W zabieganej rzeczywistości, mając na uwadze poprawę komfortu naszego życia, coraz częściej poszukujemy skutecznych sposobów na jej zrównoważenie. Nadmiar obowiązków, ale i wyzwań, stresujące sytuacje, pośpiech niejednokrotnie budzą potrzebę regeneracji naszego organizmu i to zarówno w sensie sprawności fizycznej, jak i psychicznej.

fot.mat.prasowe WCK

Tu w sukurs przychodzi to, co płynie wprost z natury. Warto poznać relaksacyjną moc naturalnego głosu już 26 lutego w ramach kolejnej odsłony warsztatów z cyklu „Tu i teraz” w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Głęboki relaks, harmonia, rozluźnienie – tego doświadczysz za sprawą prysznicu głosowego. Pod tą nazwą kryją się warsztaty muzykoterapii głosem, które w Wodzisławskim Centrum Kultury poprowadzi Mariola Rodzik-Ziemiańska, doświadczona trenerka trwałego rozwoju i muzykoterapeutka. Początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Zapraszam w podróż przez emocje wyrażane głosem – dźwiękiem, który może zmyć ciężar i namalować nowe niebo, jak po burzy

– przekonuje trenerka.

fot.mat.prasowe WCK

Jak rzecz wygląda w szczególe?

Podczas trzygodzinnego warsztatu, dzięki praktyce oddechowo-głosowej, której towarzyszyć będą relaksacyjne i etniczne instrumenty, popracujesz nad rozluźnieniem ciała, głębokim oddechem i prawidłową emisją. Naturalny głos to szczególne narzędzie, które wpływa korzystnie na całe ciało, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Dzięki wspólnej wibracji dźwięków wprawiamy ciało w rezonans, który umożliwia odblokowanie zastojów i jest pomocne w procesie niwelowania stresu.

Do kogo adresowane są te tematyczne zajęcia?

Ich odbiorcą może być praktycznie każdy, bez względu na wiek, płeć, a więc ten, kto otwarty jest na doświadczenie nowych doznań i potrafi spojrzeć na świat własnymi oczami. Jedyny niezbędnik, w jaki warto się doposażyć, to wygodny strój, karimata i koc, ponieważ warsztaty odbywają się w pozycji leżącej.

Mariola Rodzik-Ziemiańska

fot.mat.prasowe WCK

To trenerka trwałego rozwoju i muzykoterapeutka stale praktykująca w Szałasie Rozwoju, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach oraz U-zdrowisku w Jastrzębiu Zdroju. Jest wokalistką formacji Zawiało, TOMrzy i Mrzenie, ponadto prowadzi Teatr Korzeni, jest animatorką Portu Sztuki i współzałożycielką Szkoły z Wyboru w Rybniku. To absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Trenerów MERITUM w Katowicach, Muzykoterapii Integralnej w ASTO oraz Kursu teatralnego „Ziemia-Pieśń” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów: psychologicznych oraz poświęconych pracy z ciałem, a także praktyk: teatralnych, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

Zapisy przyjmowane są do 23 lutego pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych i uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023