Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Warto przejechać się rowerem, zobaczyć jak to funkcjonuje z drugiej strony”

Facebook Twitter

Apeluje do kierowców Jan Fiałkowski, oficer rowerowy w Rybniku. Jak mówi: "Budowa kontrapasów to dobra wiadomość dla rowerzystów! Kolejne kilometry będą budowane" - zapowiada.

Jak dokładnie wyglądają plany miasta dotyczące dalszej budowy?

Prace, które polegają na wydzieleniu kontrapasów w Rybniku jeszcze się nie skończyły, otwieramy kolejne fronty robót. Natomiast te, które są rozpoczęte, miejscami są poprawiane. Dojdą pasy rowerowe, na ulicy Wodzisławskiej między innymi, oraz na odcinku między ulicą Reymonta, a rondem przy ulicy Raciborskiej. Dodatkowo wprowadzimy kontrapas na ulicy Na Górze i kontraruchów na wielu jednokierunkowych ulicach. Powstaną też pasy na ulicy Zebrzydowickiej.

Tym samym ilość pasów i kontrapasów wzrośnie w Rybniku z 5 kilometrów do 13 kilometrów. Nie bójmy się ich – apeluje do kierowców samochodów oficer rowerowy Jan Fiałkowski:

Polecam kierowcom, którzy znają te kontrapasy z punktu siedzenia za kierownicą – warto przejechać się rowerem, zobaczyć jak to funkcjonuje z drugiej strony. Zauważam wiele pozytywnych zachowań ze strony kierowców, sam jeżdżąc po kontrapasach, pasach rowerowych, mimo, że kierowcy nie muszą mi ustępować pierwszeństwa to po prostu mi ustępują, ponieważ wzajemnie się widzimy i to bezpieczeństwo naprawdę jest na wysokim poziomie. Ja myślę, że i kierowcy i rowerzyści są czasem niedokształceni, ale sięgajmy po Internet, tam możemy znaleźć informacje, to jest nieograniczone źródło wiedzy.

Tym bardziej, że w Polsce bardzo często zmieniają się przepisy, w tym również drogowe – dodaje Jan Fiałkowski.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj