Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Warunki w Beskidach są bardzo dobre, ale warto zabezpieczyć się przed zmieniającą się pogodą

Facebook Twitter

Warunki w Beskidach, na szlakach są obecnie bardzo dobre, choć po południu prognozowany jest deszcz.

warunki w Beskidach są dobre

 Sprawdź warunki w Beskidach

Ratownicy GOPR ze stacji w Szczyrku informują, że warunki na szlakach w Beskidach są obecnie bardzo dobre, choć po południu prognozowany jest deszcz. Rano temperatura wynosiła około 10 stopni, zza chmur czasem przebijało się słońce, a wiał słaby wiatr. Widoczność jest bardzo dobra, co sprzyja bezpiecznej wędrówce po górach.

Babiogórski Park Narodowy podaje, że ze względu na osuwy skalne i zalegający śnieg na szlaku żółtym od Górnego Płaju na Babią Górę, zwany Percią Akademików, obecnie jest zamknięty do odwołania. Turyści planujący wyprawę powinni być świadomi tej informacji i dostosować trasę wędrówki.

Niezależnie od wybranej trasy, turyści powinni być odpowiednio przygotowani do zmieniających się warunków pogodowych. Należy ubrać się odpowiednio, zwracając uwagę na solidne obuwie i nakrycie głowy. Ważne jest również zabranie zapasu płynów oraz posiadanie naładowanego telefonu komórkowego z aplikacją „Ratunek” i powerbankiem.

W przypadku wypadku lub zagrożenia, turystów zachęca się do kontaktu z GOPR poprzez bezpłatny numer alarmowy: 985 lub 601-100-300. Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wędrówki po Beskidach.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj