Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wasze ferie w Radiu 90. Trwają półkolonie w Knurowie [FOTO]

Facebook Twitter

Ferie w tym roku są inne niż zawsze. Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie ma większości atrakcji, a spora część przeniosła się do internetu. Zajęcia często prowadzone są przed komputerem online. Są jednak wyjątki i zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, można np. zorganizować dla dzieci półkolonie. Takie półkolonie trwają aktualnie w Knurowie. Dziś (08.01.) odwiedziliśmy dwie grupy młodych ludzi wraz z opiekunami. Dla wszystkich mieliśmy nasz radiowy gadżet.

Pierwszą grupę spotkaliśmy w trakcie spaceru nordic walking. Co nam powiedziały dzieci?

-to uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Imienia Karola Miarki w Knurowie. Jedną z opiekunek jest Angelika Tomecka, nauczycielka klas I-III.

Radio 90: Jakie zajęcia przewidzieliście w ramach półkolonii?

Angelika Tomecka: To różnorodne zajęcia. Są zajęcia muzyczne, sportowe, zajęcia plastyczne czy techniczne. To są dzieci, więc nie możemy im pozwolić się nudzić.

Angelika Tomecka, nauczycielka klas I-III, opiekunka grup na półkoloniach w Knurowie.

Radio 90: Dzieci widać są zadowolone.

Angelika Tomecka: Bardzo. Są dzieci, które chcą zapisać się na drugi turnus. Niestety miejsc już nie ma. Dzieci chcą uczestniczyć w zajęciach, przychodzą nawet przed czasem, mają dosyć siedzenia w domu.

Dzieci otrzymały nasze radiowe odblaski, dzięki nim będą mogły bezpiecznie się przemieszczać, zwłaszcza po zmroku. Zobacz zdjęcia grupy:

Drugą grupę „księżycowe kiełki” spotkaliśmy przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie przy ulicy Antoniego Słoniny 1. Ze swoim opiekunem Arkadiuszem Ochmańskim wybierali się właśnie na spacer historyczny ulicami Knurowa.

Radio 90: Jest Pan zadowolony ze swojej grupy?

Arkadiusz Ochmański: Jestem bardzo zadowolony, dzieci są bardzo grzeczne i kreatywne, same sobie szukają zabaw. Widać było, że po lockdownie była potrzeba spotkania się. Wszystkie dzieci się świetnie bawią i integrują. Mimo, że mamy taką ograniczoną wersję półkolonii, to myślę, że dzieci są bardzo zadowolone. Teraz idziemy na spacer historyczny ulicami Knurowa, a po południu ulubione zajęcia, czyli te sportowe.

Arkadiusz Ochmański, nauczyciel geografii, opiekun na półkoloniach w Knurowie.

Radio 90: Dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

Arkadiusz Ochmański: Zdecydowanie dzieci mogą czuć się bezpiecznie, zresztą to widać po ich humorach.

Co nam powiedziały dzieci z grupy „księżycowe kiełki”?

Zobacz zdjęcia grupy:

Półkolonie organizuje Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie we współpracy ze szkołami podstawowymi. Rozmawialiśmy z dyrektorką MOPP w Knurowie Jolantą Leśniowską.

Radio 90: Zdecydowaliście się Państwo na zorganizowanie półkolonii.

Jolanta Leśniowska: Tak, we współpracy z pięcioma szkołami organizujemy zajęcia dla dzieci. Cztery szkoły mają po dwa turnusy a jedna szkoła jeden turnus.

Radio 90: Dzieci już chyba mają dosyć siedzenia w domu.

Jolanta Leśniowska: Chętnych nie brakowało, w niektórych szkołach nawet są tzw. rezerwowi.

Jolanta Leśniowska, dyrektor Miejskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Knurowie.

Radio 90: Pracujecie Państwo według ustalonych norm.

Jolanta Leśniowska: Oczywiście, są wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej i są określone procedury, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać. Obowiązkowe są oczywiście maseczki, dbanie o higienę. Również obowiązuje nas reżim sanitarny w trakcie posiłków.

W półkoloniach biorą udział dzieci z klas I-IV. Dziś kończy się pierwszy turnus. Drugi rozpocznie się od poniedziałku (11.01.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj