Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wasze opinie w sprawie strajku

Facebook Twitter

40 procent "za" strajkiem, 60 procent przeciw. Takie są wyniki ankiety na facebookowym funpage'u Radia 90. Pytaliśmy was "Czy popieracie strajk nauczycieli"? Dziś zaczął się protest pracowników oświaty.

Wiele szkół i przedszkoli zostało zamkniętych, rodzice muszą zapewnić opiekę swoim dzieciom. Sprawa budzi wiele emocji wśród naszych słuchaczy. Opinie są oczywiście różne „Niech walczą, należy im się” napisał Kamil, „Popieram strajk i skończmy z prowizorką na każdym kroku w edukacji od przedszkola po wyższe uczelnie” – dodaje Radek. Ireneusz zauważa : „Strajk to podstawowe prawo każdego pracownika, który walczy o godne życie dla siebie i swojej rodziny. Co się stało z naszym narodem, który tak dzielnie wywalczył to prawo, opłacając to krwią, a teraz pluje jadem na każdego, który z tego prawa chce skorzystać?” – pyta.

„Dla 60% głosujących szkoła to przechowalnia dzieci na czas ich pracy. Gratulacje” – pisze natomiast wzburzony Tomek. Są także inne opinie „Mogli wybrać inny zawód. Niech idą do sklepu pracować. Tam będą tylko rozkapryszeni dorośli” dodaje Iza, Sylwek twierdzi „nauczyciele wcale tak mało nie zarabiają” a Krzysztof idzie dalej „Oni powinni mieć jeszcze obniżone wynagrodzenie”. A Łukasz zauważa natomiast „2 miesiące płatnego urlopu, wyjazd na kolonie jako opiekun i już kasa, soboty i niedziele wolne. 2 tygodnie wolne na czas ferii, święta wolne. Tyle dobrego mają i jeszcze im mało?” Ile osób tyle opinii. Faktem pozostaje, że dziś akcja strajkowa rozpoczęła się. Do kiedy potrwa nie wiadomo.

Przypomnijmy cały czas możecie głosować w naszej sondzie na facebookowym funpaeg’u Radia 90 i dzielić się swoimi opiniami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj