Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wawoczny: „W województwie śląskim mamy już sporo miejsc zarezerwowanych na wakacje”

Facebook Twitter

"Mam nadzieję, że ludzi będzie stać na wakacje. W województwie śląskim mamy już sporo miejsc zarezerwowanych" - mówi w porannej rozmowie w Radio 90 Adam Wawoczny prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Arkadiusz Żabka pytał, czy w związku z rekordową inflacją będzie stać nas jeszcze na wakacyjne wyjazdy:

Adam Wawoczny: Ja mam nadzieję, że ludzi będzie stać na wyjazdy. Po rezerwacjach widzimy w śląskiem, że takie rezerwacje nie są rzadkością. Mamy dużo miejsc zapełnionych, widzimy, że ten ruch turystyczny mimo wszystko się odradza po pandemii. Oczywiście troszkę nie pomaga temu drożyzna, ale ludzie wybierają miejsca, atrakcje, które nie są nawet drogie, nie są odległe. One są w Polsce, a nawet tutaj w okolicach myślę, że mamy bardzo wiele do zaproponowania. Mimo wszystko ludzie podróżują, wybierają wyjazdy może nie tak kosztowne, tak długie i dalekie, ale tak jak powiedziałem. Mamy do zaproponowania bardzo wiele i dla wszystkich i dla każdej kieszeni.

Jak mówi poranny gość Radia 90, w ubiegłym roku województwo śląskie odwiedziło 4,5 mln turystów, którzy zostawili tu 5,3 mld złotych. To o pół miliona więcej niż w roku 2019, mimo że liczba turystów zmniejszyła o milion.

To może wskazywać na rosnące ceny w turystyce. Mimo to ludzie podróżują, za wyborem Śląska przemawia różnorodność

– podkreśla Adam Wawoczny:

Adam Wawoczny: Tu można spotkać wszystko. Tu można się powspinać w województwie śląskim od północy aż do południa. Można uprawiać turystykę nizinno-wyżynną. Można też być w konkretnych górach, spływać kajakiem, pojeździć na rowerach. Mamy województwo zalesione, podkreślam, że mamy więcej o 1% lasów niż Warmia i Mazury. Każdy znajdzie coś dla siebie. Natura, szlak zabytków techniki, szlak kulinarny.

Radio 90: A w Krainie Górnej Odory co jest hitem dzisiaj?

Adam Wawoczny: Mamy liderów – Rudy, Opactwo Cysterskie no i ostatnim hitem jest już zrewitalizowania Kopalnia Ignacy w Rybniku Niewiadomiu, ale oczywiście zamek piastowski i te rzeki, które są naszą domeną. Szotkówka w Jastrzębiu, Ruda i Odra, gdzie można pływać.

Nowością w tym sezonie dla turystów odwiedzających województwo śląskie jest akcja „Promocyjne Lato”.

Adam Wawoczny: My mamy takie promocyjne lato w Krainie Górnej Odry, gdzie odwiedzając różnego rodzaju atrakcje, zdobywając pieczątkę, takie coś można sobie wydrukować albo zdobyć w Punktach Informacji Turystycznej. Można mieć mnóstwo gratisów. Można mieć świetny poczęstunek w restauracji „Cysterskiej” w Rudach. Można zwiedzić Zamek Piastowski za darmo oczywiście, przejechać się kolejką wąskotorową za darmo, czy w końcu na spływie kajakowym spędzić z rodziną weekend. wszystkie marki mają podobne oferty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023