Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ważą się losy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu

Facebook Twitter

Choć to jedna za najnowocześniejszych placówek w Polsce, to ubiegłoroczna strata finansowa wynosi 7 mln złotych. W związku z dramatyczną sytuacją finansową Ministerstwo Zdrowia zamierza połączyć raciborskie centrum z katowickim oddziałem.

Zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi dyrekcja placówki w Raciborzu, a także samorządowcy i parlamentarzyści. Z Agnieszką Wiklińską dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu rozmawiał Arkadiusz Żabka:

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu pracuje 140 osób. Z tego blisko 100 w samym Raciborzu, a reszta w placówkach w Rybniku, Wodzisławiu i Jastrzębiu. Dlatego też w obronie placówki stają samorządowcy. Mówi Prezydent Raciborza Mirosław Lenk:

W sprawę zaangażowali się również parlamentarzyści. Mówi poseł Henryk Siedlaczek:

Wszyscy zainteresowani czekają teraz na termin spotkania w Ministerstwie Zdrowia. Placówka wprowadziła plan naprawczy. Ograniczono koszty, przede wszystkim związane z energią elektryczną, wodą. Zamierza także wynajmować pomieszczenia w starym budynku krwiodawstwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022