Ważne zwycięstwo piłkarzy trzecioligowej Unii Turza Śląska

W minioną sobotę (14.04.) Unia pokonała w meczu o przysłowiowe 6 punktów Falubaz Zielona Góra 3:1. Prowadzenia gospodarzom dał jeszcze w pierwszej połowie gol Sławomira Musiolika. Goście wyrównali po przerwie, ale Unia nie złożyła broni. Do bramki Falubazu trafili jeszcze Arkadiusz Lalko i Marek Gładkowski i zwycięstwo stało się faktem.

Dla Unitów był to trzeci kolejny mecz bez porażki a pierwszy zwycięski tej wiosny. Zespół z Turzy ma 23 punkty na koncie i zajmuje 15. miejsce w tabeli grupy 3 III ligi. Warto podkreślić, że ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze. Tylko punkt więcej ma inny nasz trzecioligowiec Pniówek Pawłowice, który jest na 14. miejscu. Zespół z Pawłowic tej wiosny jeszcze nie wygrał, w miniony weekend został rozgromiony w wyjazdowym meczu przez lidera KS Polkowice. Pniówek przegrał 0:6.