Ważny mecz przegrali piłkarze ROW-u Rybnik. Misja „utrzymanie” coraz trudniejsza

W minioną sobotę (29.05.) rybniczanie podejmowali na własnym boisku bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie- Piast Żmigród. Mecz przegrali 1:2, choć po pierwszej połowie prowadzili jedną bramką. W 20 minucie gola zdobył Jakub Pochcioł.

ROW był lepszy w pierwszej odsłonie meczu, ale kolejnych goli nie strzelił. W drugiej części goście dążyli do wyrównania, sztuka ta udała im się w 76 minucie, a 4 minuty później zdobyli zwycięską bramkę. Rybniczanie grali ambitnie do końca ale ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika. Choć do zakończenie sezonu jeszcze 5 kolejek spotkań, wiele wskazuje na to, że tą porażką ROW pogrzebał szanse na utrzymanie. Mówi pomocnik rybnickiej drużyny:

Marek Krotofil: Teraz uratować nas może tylko i wyłącznie cud. Przegraliśmy ważny mecz, nawet gdybyśmy go wygrali to jedynie przedłużało nasze szanse. Gdzieś tam na początku udało nam się zdobyć przewagę i bramkę, przykro mi, mogę tylko przeprosić kibiców i wszystkich, którzy gdzieś tam do końca w nas wierzyli, że nie strzeliliśmy drugiej bramki, choć były ku temu okazje, w Rybniku po raz kolejny przeżywamy naprawdę bardzo smutne chwile. Czasami nawet cień szansy to dużo, trzeba walczyć do końca. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, cuda się zdarzają, nieraz piłka to pokazała, więc trzeba wierzyć do końca.

Pomocnik rybnickiej drużyny Marek Krotofil

Szkoda tej porażki, ale póki są szanse na utrzymanie, będziemy walczyć

– dodaje trener ROW-u:

Dariusz Widawski: Pierwsza połowa wydaje mi się bardzo dobra w naszym wykonaniu, zasłużone prowadzenie. Druga połowa nie układała się praktycznie od początku po naszej myśli. Udało nam się jeden kontratak wprowadzić, zawodnik stanął przed 100% sytuacją ale nie strzelił, zdarza się i niestety potem lawina się potoczyła. Brakło może trochę odrobiny szczęścia i umiejętności, stało się. Do póki jakiekolwiek matematyczne szanse są będziemy starali się walczyć o pełną pulę w każdym meczu, ale faktem jest, że sytuacja jest mocno skomplikowana.

Trener ROW-u Dariusz Widawski

Po sobotniej przegranej zespół z Rybnika spadł na 17 miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi i do zespołu na miejscu dającym utrzymanie, 15 Piasta Żmigód traci 6 punktów.

W środę (2.06.) rybniczanie zagrają na wyjeździe z trzecią w tabeli Ślęzą Wrocław. Dodajmy, że swój mecz przegrali także piłkarze Pniówka Pawłowice. W Zabrzu ulegli rezerwom Górnika 1:2. Honorową bramkę dla Pniówka zdobył Wojciech Caniboł.

ROW 1964 Rybnik – Piast Żmigród 1:2