Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wbito symboliczną łopatę dla największej inwestycji tej gminy

Facebook Twitter

To inwestycja, na którą czekano od lat. Bo są jeszcze miejsca w regionie, gdzie nie ma kanalizacji. Kornowac rusza z budową wartą 35 milionów złotych.

Fot. kornowac.pl

Kanalizacja zostanie wybudowana w dwóch miejscowościach: w Kornowacu i Pogrzebieniu, do 2022 roku. Sieć będzie położona w zasadzie na całym ich obszarze to łącznie 18 kilometrów. Gmina przekazała właśnie plac budowy, pierwsze prace już ruszają, trwa zwożenie materiałów, są już studnie do osadzenia. Najpierw wzdłuż drogi wojewódzkiej, to trasa w kierunku Raciborza, ulice Raciborska i Kornowacka.

Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach trafił projekt zmiany organizacji ruchu, czeka na akceptację. Większość inwestycji powinna przebiegać bez utrudnień dla mieszkańców i kierowców, bo kanalizacja ma być budowana poza pasem drogowym i metodą bezwykopową.

Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych, dotacja to 18 milionów złotych. Ważny jest efekt ekologiczny: policzono, że przyłączyć do kanalizacji powinno się 1350 mieszkańców, ale już teraz wiadomo, że będzie ich więcej, bo na terenie Kornowaca i Pogrzebienia wciąż budowane są nowe domy.

Tylko w Kobyli wiele lat temu powstał fragment kanalizacji, ta inwestycja jest więc krokiem milowym w rozwoju gminy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj