Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wciąż nie ma decyzji w sprawie III ligi

Facebook Twitter

PZPN umywa ręce. Na wczorajszym (12.05.) posiedzeniu władz polskiej piłki nożnej miała zapaść decyzja w sprawie ewentualnego dokończenia rozgrywek tego sezonu przez zespoły występujące w trzeciej lidze.

Fot.pixabay.com

O rozstrzygnięcie w tej sprawie poprosiły okręgowe związki, a dotyczy ona, przypomnijmy także dwóch klubów z regionu, ROW-u Rybnik i Pniówka Pawłowice. Zarząd PZPN decyzji jednak nie podjął. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że wszelkie uchwały dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podjąć mają Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. To one w bieżącym sezonie odpowiadają za organizację tych rozgrywek. Władze związków zapowiedziały, że jutro (14.05.) spotkają się w tej sprawie. Najbardziej prawdopodobne jest zakończenie sezonu.

Zespoły, które zajmują miejsca premiowane awansem, awansują do II ligi, nie będzie natomiast spadków. Podczas wczorajszego posiedzenia PZPN ustalono także, że decyzja odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN ma zostać podjęta do 24 maja. Na rozstrzygnięcie czeka lider pierwszej ligi kobiet TS ROW Rybnik, który w przypadku zakończenia sezonu mógłby awansować do ekstraligi piłki nożnej kobiet.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022