Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WCK: Dobra energia „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu” [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie tylko Wodzisław Śląski, ale cały świat mógł doświadczyć gorących emocji podczas 17. edycji „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu". Tym razem, z powodu epidemii koronawirusa, wydarzenie odbyło się online. Czterogodzinne show śledzili fani dobrego, energetycznego brzmienia zarówno z naszego miasta, z regionu, kraju, ale i m.in. z: Norwegii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Czech czy Chorwacji. W sumie tego wieczoru koncerty oglądało około 50 tysięcy widzów.

foto: Magdalena Szymańska (Gazeta Wodzisławska)

Siedem kamer, czterech operatorów, trzy stoły mikserskie, dwie niezależne sceny i ponad dwudziestu wspaniałych wykonawców – to wszystko złożyło się na tegoroczną odsłonę NMNZ, która miała miejsce 25 lipca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Podczas internetowej transmisji na żywo świetne koncerty dali artyści: Mesajah, TABU. Zaś o rewelacyjny klimat niezłomnie dbali charyzmatyczni: Cheeba, DrLove i Slaveah oraz Mateusz „Kosa” Kosiński.

foto: Magdalena Szymańska (Gazeta Wodzisławska)

 

Dla Mesajah, co warto podkreślić, był to pierwszy występ w tym roku i prawdopodobnie jedyny podczas wakacji. Autor zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej, wokalista, kompozytor, zachwycający temperamentem, nie zawiódł swoich fanów. Mogliśmy ponownie przekonać się o jego twórczych zdolnościach, niepowtarzalnej barwie głosu i przebojowości. Ekspresyjne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to słowa, które trafnie definiują zespół Tabu. Muzycy od lat potrafią znaleźć wspólny język z fanami i doskonale czują to, co robią. Ponownie przekonać się o tym można było na NMNZ. Ich słowa i muzyka celnie trafiała do serc słuchaczy, o czym świadczyły jak najbardziej pozytywne komentarze w mediach społecznościowych.

foto: Magdalena Szymańska (Gazeta Wodzisławska)

Była to wyjątkowa edycja festiwalu i mam nadzieję, że jedyna bez publiczności. Z jej transmisją dotarliśmy do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców, a ogromna liczba pozytywnych opinii świadczy o dobrym przygotowaniu tego wydarzenia. Przedstawiona przez nas propozycja organizacji festiwalu w takiej formie, w sytuacji związanej z epidemią, okazała się strzałem w dziesiątkę. To było bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie, które z pewnością przyczyniło się do budowania marki miasta

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

TABU foto: Magdalena Szymańska (Gazeta Wodzisławska)

To była szczególna edycja Reggae Festiwalu w Wodzisławiu Śląskim. Miasto chłonęło festiwalową energię i żyło tym wydarzeniem. „Z Innej Beczki”, „Pilsner Pub Wodzisław”, „Jigger Pub”, „Club Amber”, „Freebox Bar Wodzisław Śląski Trzy Wzgórza” – to właśnie w tych lokalach można było zobaczyć na żywo transmisję NMNZ. Co więcej, czy to w domach, w ogrodach, na tarasie, czy na stacji benzynowej w Barcelonie, w samochodach fani reggae dali się się porwać temu wyjątkowemu brzmieniu.

foto: Magdalena Szymańska (Gazeta Wodzisławska)

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że za rok impreza odbędzie się na stadionie miejskim, z udziałem publiczności. „Najcieplejsze Miejsce na Ziemi – Reggae Festiwal” zorganizowało dla Miasta Wodzisław Śląski Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Total Promotion.

Całe wydarzenie możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj