Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WCK: „Tu i teraz” – warsztaty artystyczne dla każdego

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatowych spotkań „Tu i teraz”, dedykowanych młodzieży i dorosłym. To alternatywa spędzenia czasu wolnego dla osób poszukujących propozycji nastawionych na samorozwój i aktywność twórczą.

Warsztaty z makramy

Z pierwszego spotkania z rękodziełem można będzie skorzystać już 23 października o godz. 17:00 podczas warsztatów z wyplatania makramy. Uczestnicy, pod okiem właścicielki z PillowArt – Pikowana Poduszka, nauczą się podstawowych splotów, a efektem około trzygodzinnego spotkania będzie niepowtarzalny kwietnik. Ponadto nabędą wiedzę niezbędną do rozpoczęcia swojej przygody z makramą. O rodzajach sznurków, projektowaniu, a także szukaniu inspiracji i zaopatrzenia w makramowe akcesoria opowie pasjonatka rękodzieła, Dorota Śmieja–Nakonieczna.

Modowy Galimatias

Dwa tygodnie później, bo 6 listopada, także o godz. 17:00, uczestnicy warsztatów prowadzonych przez pracownię Galimatias z Cieszyna będą tworzyć unikatowe, gradientowe desenie na tkaninach metodą tie dye. Dowiedzą się także, w jaki sposób przygotować materiał do farbowania, jak dbać o niego już po tym zabiegu oraz poznają wiele technik barwienia. Efektem około trzygodzinnego spotkania będzie własnoręcznie wykonany t-shirt oraz dwie poszewki na poduszki.

fotwck.wodzislaw-slaski.pl

Warsztaty tworzenia obrazu z mchu

Z kolei 27 listopada o godz. 17:00 odbędą się warsztaty tworzenia obrazu z mchu. Te dekoracje powstaną w ramach zajęć z hortiterapii, a poprowadzi je Lucyna Wawrzykowska-Koszyk, z zawodu psycholog, z pasji florystka. Uczestnicy dowiedzą się, jak krok po kroku przejść proces tworzenia obrazu, na co zwrócić uwagę przy planowaniu kompozycji oraz jak pielęgnować już wykonaną dekorację.

fot.artellliii72/pixabay

Proponujemy nową formułę cyklicznych spotkań dla dorosłych i młodzieży. To z pewnością ciekawy sposób na twórcze spędzenie jesiennych wieczorów

– mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszelkich informacji na temat warsztatów udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl. Realizacja artystycznych spotkań będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022