Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WCZK w Katowicach ostrzega: po opadach deszczu należy spodziewać się wezbrań w rzekach

Facebook Twitter

WCZK w Katowicach wydało ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) o gwałtownym wzroście stanów wód w rzekach i innych ciekach oraz zbiornikach wodnych w zlewniach dopływów rzeki Odry.

WCZK w Katowicach wydało ostrzeżenie hydrologiczne

Po opadach deszczu należy spodziewać się wezbrań w rzekach. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wydało ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) o gwałtownym wzroście stanów wód w rzekach i innych ciekach oraz zbiornikach wodnych w zlewniach dopływów rzeki Odry. Ostrzeżenie jest ważne do jutra (11.06.) godz. 3:00 dnia. Dotyczy Odry od Chałupek do Koźla oraz na jej dopływach. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na razie (godz. 13:30) rzeki płyną w strefie stanów średnich.

Obszar: zlewnie dopływów Odry.

Obszar: Odra od Chałupek do Koźla, Opawa, Opawica, Olza od Cieszyna do ujścia do Odry, Olza, Czadeczka, Psina, Ruda od Zbiornika Rybnik do ujścia do Odry, Ruda, Bierawka, Kłodnica od Zbiornika Dzierżno Duże do ujścia do Odry, Kłodnica, Odra od Koźla do ujścia Nysy Kłodzkiej, Stradunia, Osobłoga od granicy RP do ujścia, Osobłoga, Mała Panew od Krupskiego Młyna do Zbiornika Turawa, Mała Panew od Zbiornika Turawa do ujścia do Odry, Mała Panew (opolskie, śląskie).

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi: Ostrzeżenie zostało wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj