Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wczoraj było najgorzej, dziś pomaga wiatr! Mieszkańcy Raciborza o zapachu z oczyszczalni

Facebook Twitter

Do awarii doszło w sobotę (21.04.), we wtorek zaś stwierdzono przekroczenie norm w komorach osadu czynnego, jak tłumaczą w Centrum Zarządzania Kryzysowego chodzi między innymi o uwalnianie się siarkowodoru. W Raciborzu powołano sztab kryzysowy, który dziś podaje szczegóły na zwołanej specjalnie konferencji prasowej. Mieszkańcy mówią wprost: śmierdzi od kilku dni, pytanie jak długo?

fot. pixabay.com

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Katowic również prowadzi badania powietrza w związku z awarią w oczyszczalni ścieków w Raciborzu. O tym, że źle się oddycha w mieście nad Odrą wiecie z wiadomości Radia 90. To między innymi przez uwalnianie się siarkowodoru.

Normy są przekroczone, ale nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. Zaleca się jednak, by dzieci, osoby starsze i chore ograniczyły wyjścia na dwór. Nieprzyjemny zapach męczy głównie mieszkańców dzielnic Ostróg i Miedonia. Jaki to jest zapach? Pytał mieszkańców Raciborza reporter Radia 90 Arkadiusz Żabka:

Zakład Wodociągów i Kanalizacji prosi o zgłaszanie pod numer 994 sygnałów dotyczących ewentualnych ognisk nieprzyjemnego zapachu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022