Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wczorajsze nawałnice narobiły najwięcej szkód w powiecie wodzisławskim. Poważnie było też w Knurowie

Facebook Twitter

Wracamy do tematu wczorajszych (9.06.) nawałnic jakie przetoczyły się nad Śląskiem. W regionie najwięcej pracy mieli strażacy w powiecie wodzisławskim, interweniowali 37 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w Wodzisławiu, gdzie zalane zostały ulice Poprzeczna, Targowa, Skłodowskiej-Curie i Wałowa.

Na tej ostatniej woda zerwała asfalt na powierzchni 5 metrów kwadratowych. W Radlinie na Mariackiej piorun uderzył w dom jednorodzinny. Nikomu nic się nie stało. Zniszczone zostało 6 metrów kwadratowych dachu i instalacja elektryczna w budynku. Szacunkowe starty to 20 tysięcy złotych.

W powiecie wodzisławskim dużo strażackich interwencji było także w Lubomi, tam również woda zalewała ulice, posesje i piwnice domów jednorodzinnych. W Raciborzu piorun uderzył w stacje transformatorową o mocy pół megawata znajdującą się na terenie jednej z firmy przy ulicy Stalowej. Obiekt spłonął doszczętnie, straty wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Skutki wczorajszych (9.06.) nawałnic odczuli także mieszkańcy Knurowa

Tam również woda zalewała ulice i piwnice domów. Właśnie w powiecie gliwickim było najwięcej na Śląsku interwencji, tamtejsi strażacy wyjeżdżali ponad 130 razy. W całym województwie strażackich interwencji było ponad 600.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj