Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

We wtorek strajk generalny na Śląsku. Gdzie w regionie odbędą się protesty?

Facebook Twitter

Staną zakłady pracy, będą pikiety i demonstracje. Najbliższy wtorek (26.03.) to termin strajku generalnego na Śląsku. "Robimy sześć akcji dodatkowych, bo jest sześć postulatów strajkowych"- informują związkowcy. Te akcje między innymi w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju.

W Rybniku o godzinie 9.00 odbędzie się pikieta, jej uczestnicy wyruszą sprzed szpitala w Orzepowicach, by dojść przed Starostwo Powiatowe. W godzinach porannych odbędzie się również demonstracja na ulicach Jastrzębia oraz przed biurem posła Krzysztofa Gadowskiego. Sam strajk, w większości zakładów przemysłowych, które poparły go w referendum, potrwa od godz. 6.00 do 8.00, ale np. na kolei czy w oświacie od 8.00 do 10.00. W zakładach, które nie mają prawa do strajku, zostaną wywieszone flagi. W referendach strajkowych wzięło udział blisko 150 tys. osób z ok. 600 zakładów.

Strajk generalny na Śląsku będzie pierwszym takim po 1989 roku. Organizują go wspólnie największe związki zawodowe: NSZZ „Solidarność”, OPZZ, Forum Związków Zawodowych i WZZ „Sierpień 80”.

  • KATOWICE – godz. 9.00, pikieta przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim (ul. Jagiellońska 25)
  • SOSNOWIEC – godz. 9.00, „Patelnia” następnie przemarsz przed biuro poselskie posła PO Jarosława Pięty (ul. Warszawska 1), dalej pikieta przed Urzędem Miasta
  • ŚWIĘTOCHŁOWICE – godz. 9.00, „Huta Florian”, następnie przemarsz i pikieta przed Urzędem Miasta
  • SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – godz. 9.00, pikieta przed Urzędem Miasta
  • RYBNIK – godz. 9.00, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3, przemarsz ulicami miasta na pikietę pod siedzibą Starostwa Powiatowego
  • JASTRZĘBIE-ZDRÓJ – godz. 8.00, początek przed siedzibą biura terenowego przy ul. Zielonej 16A, następnie przemarsz ulicami miasta i pikieta pod siedzibą biura posła Krzysztofa Gadowskiego (ul. Katowicka).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj