Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Według jakich kryteriów przyjmować dzieci do przedszkoli? Rodzice mają głos

Facebook Twitter

Trwają konsultacje w sprawie kryteriów decydujących o przyjęciu dzieci do wodzisławskich przedszkoli. Do 5 lutego każdy może wypełnić ankietę dostępną na stronie wodzisławskiego magistratu.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zmieniła zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli. W pierwszym etapie postępowania komisja jest zobowiązana do zastosowania siedmiu kryteriów wymienionych w ustawie. Ale jeśli po tym etapie w placówkach nadal będą wolne miejsca, wtedy o naborze decydują kryteria przyjęte przez Radę Miejską. I to właśnie tego dotyczą konsultacje.

Urzędnicy proponują między innymi, by pierwszeństwo miały dzieci, których oboje rodziców pracują lub studiują w trybie stacjonarnym, uczęszczające wcześniej do Żłobka Miejskiego, czy też pochodzące z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jednym z kryteriów może być też czas pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie i fakt, że rodzeństwo dziecka będzie kontynuowało edukację w tym samym przedszkolu w roku szkolnym, którego dotyczy wniosek. Wypełnione ankiety można składać w przedszkolach lub wysyłać mailem do wydziału edukacji wodzisławskiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj