Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Weekend za granicą? Sprawdź, w co najlepiej się spakować [materiał partnera]

Facebook Twitter

Wybierasz się na weekend za granicą? W takim razie w planie kilkudniowego urlopu powinna być uwzględniona także odpowiednia walizka podróżna. Będąc poza granicami kraju, musisz mieć przy sobie przynajmniej niezbędne rzeczy, a tych, zwłaszcza dokumentów, gadżetów elektronicznych i ulubionych ubrań, nie warto na siłę upychać w źle dobranej torbie.

Podpowiadamy, jaka walizka podróżna sprawdzi się najlepiej!

Walizka podróżna na weekend za granicą

Kilkudniowy urlop o każdej porze roku to doskonały sposób na odpoczynek od codzienności. Długie wczasy to genialna sprawa, ale nawet weekend, zwłaszcza za granicą, jest świetnym sposobem na zregenerowanie sił. Co zabrać na taki wyjazd? Nie ma reguły. To zależy, gdzie się wybierasz, o jakiej porze roku i jakim środkiem transportu podróżujesz.
Weekend za granicą to niecodzienny luksus. Z pewnością podczas pobytu w innym kraju kupisz pamiątki. Pamiętaj więc, aby przed wyjazdem nie upychać walizki do granic możliwości. Po pierwsze zwiększysz tym ryzyko zniszczenia ekwipunku, po drugie w drodze powrotnej nie znajdziesz już miejsca na nowe drobiazgi.

Jaka więc będzie idealna walizka podróżna na weekend za granicą? Taka, która:

  • pomieści i przy okazji pozwoli na posegregowanie wszystkich rzeczy,
  • będzie łatwa w przenoszeniu i przewożeniu,
  • zmieści się do samolotu lub przedziału bagażowego w pociągu, jeśli takimi środkami komunikacji podróżujesz;
  • odpowiednio zabezpieczy przewożone przedmioty;
  • będzie prezentowała się modnie i estetycznie.

Jaka walizka podróżna będzie odpowiednia na weekend? Duża czy mała?

W zależności od rodzaju rzeczy, jakie ze sobą zabierasz, a także czasu podróży musisz wybrać walizkę podróżną. Odzież zimowa, głównie kombinezony, czapki, szale czy buty sportowe nie zmieszczą się do małej torby. Latem natomiast nieco bardziej skąpą odzież, kosmetyki czy drobne gadżety elektroniczne spokojnie pomieści mniejsza walizka podróżna. Jeśli pakujesz tylko swoje rzeczy, najprawdopodobniej wystarczy mała walizka podróżna, czyli taka o pojemności do 60 litrów. Wbrew pozorom modele o takiej wielkości mają sporą przestrzeń. Ich zaletą zwykle są także wymiary odpowiadające wymogom większości linii lotniczych. Mała walizka podróżna może więc służyć także jako bagaż podręczny w samolocie. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na oczekiwanie w kolejkach na lotnisku, a bez konieczności dokupowania dodatkowego bagażu także nieco pieniędzy.

Walizka na weekend za granicą dla całej rodziny

Mała walizka podróżna, zwłaszcza wygodny model na funkcjonalnych kółkach z teleskopową rączką, to niemal gwarancja wygody, o ile podróżujesz w pojedynkę z partnerem. Weekend za granicą z dziećmi jest już nieco większym wyzwaniem.

Jeśli wybierasz się na urlop z całą rodziną, masz kilka opcji. Każdy z podróżników może mieć swoją walizkę, co wydaje się najrozsądniejsze. Jednak jeśli dzieci mają zaledwie kilka lat, mogą nie poradzić sobie z dźwiganiem lub ciągnięciem bagażu, a Twoje próby pomocy mogą stać się tylko dodatkowym utrudnieniem podczas podróży. Pakując się na weekend za granicą, może więc sprawdzić się jedna, duża walizka podróżna, do której spakujesz najpotrzebniejsze rzeczy wszystkich członków rodziny.

Przy sporej wadze i objętości ekwipunku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na solidność i funkcjonalność walizki. Słaby model, z nietrwałymi zamkami może Cię zawieść i zepsuć weekendową wycieczkę. Jeśli interesuje Cię odporna, funkcjonalna walizka podróżna, wybierz jeden z modeli WITTCHEN, np. ten prezentowany poniżej, wykonany z odpornego na odkształcenia i lekkiego polipropylenu.

DUŻA WALIZKA PODRÓŻNA Z POLIPROPYLENU WITTCHEN

Najmłodsi mogą natomiast zabrać ze sobą małe plecaki lub dziecięce walizki, które z pewnością sprawią im również sporo frajdy. W ofercie WITTCHEN znajdziesz modele idealne dla dzieci w różnym wieku, np. na wzór prezentowanej walizki z ABS-U w kształcie zwierzaka. Walizka posiada kółka, dzięki czemu najmłodszy członek rodziny nie przeciąży pleców i będzie mógł z dumą prowadzić własny bagaż.

WALIZKA PODRÓŻNA DZIECIĘCA WITTCHEN

Każda walizka podróżna WITTCHEN zapewni Ci sporo wygody, zarówno podczas weekendowego, jak i dłuższego wyjazdu. Sprawdź modele, które posłużą Ci przez wiele sezonów!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024