Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Weekendowe pożary w Jastrzębiu i Wodzisławiu. Spore straty

Facebook Twitter

Weekendowe pożary w Wodzisławiu i Jastrzębiu-Zdroju. W jednym przypadku przyczyną była - prawdopodobnie - nieostrożność mieszkańców, w drugim - zwarcie instalacji elektrycznej.

Weekendowe pożary

Pożar kotłowni w jednym z domów w Jastrzębiu, poparzony właściciel trafił do szpitala. Na ulicy Gagarina strażacy interweniowali w minioną sobotę (01.06). Do jednego z domów jednorodzinnych zostali wezwani po godzinie 16. Gdy przybyli na miejsce sytuacja była już opanowana, pożar w kotłownie ugasił sam właściciel. By zdławić płomienie użył gaśnicy proszkowej i wody z węża ogrodowego. 55-letni mężczyzna miał oparzenia dłoni i napalone włosy, został przewieziony do szpitala. Ogień zniszczył w pomieszczeniu piec centralnego ogrzewania wraz z osprzętem, boiler i składowane tam materiały. Straty wstępnie oszacowano na 30 tysięcy złotych. Jak ustalili ratownicy przyczyna pożaru mogła być nieostrożność przy rozpalaniu pieca CO.

W piątek (31.05) strażacy interweniowali natomiast w Wodzisławiu na ulicy Przemysława. Otrzymali zgłoszenie, że gęsty dym wydobywa się z okien jednego z mieszkań na pierwszym piętrze bloku. Ogień ugasili, spłonęła kanapa w jednym z pomieszczeń, zniszczony został też fragment sufitu i okno. W domu nie było właścicieli. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Szacunkowe straty to 50 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024