Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Weekendowe wydarzenia w Rydułtowach: Turniej szachowy i Rockujący Jarmark

Facebook Twitter

Ponad sto osób zgłosiło swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Rydułtowach. Impreza już w najbliższy weekend (17-18.09.), w ramach projektu "W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy".

To będzie okazja, nie tylko by zmierzyć się na szachownicy, ale też by w niedzielę (18.09.) spotkać się z najlepszymi:

Marcin Połomski: Na samym spotkaniu zapraszamy niesamowite gwiazdy. Będzie to Karina Cyfka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski kobiet pochodząca z Rybnika, a także nasza rydułtowianka Pola Seemann, mistrzyni świata juniorek w szachach błyskawicznych. Będzie można poznać te osoby, które osiągnęły niesamowite wyniki w szachach, a także będzie można poznać młode osoby, które zaczynają tę grę, a będzie się można także od nich zarazić i samemu spróbować tej starej, ale jakże ważnej dyscypliny sportowej, a także gry. Gry, która bardzo dobrze rozwija umysł i logiczne myślenie.

-zapowiada Marcin Połomski, burmistrz Rydułtów. Turniej szachowy zostanie rozegrany w sobotę (17.09.) w Szkole Podstawowej nr 4, natomiast jaki jest dokładny plan na niedzielę (18.09.)?

Marcin Połomski: W niedzielę (18.09.) od godziny 15.00 będzie się można spotkać z panią Kariną Cyfką i Polą Seemann. One także zaprezentują grę w szachy, będą ze sobą rywalizować. O godzinie 16.00 odbędą się warsztaty z mistrzami szachowymi, a o godzinie 17.00 symultana, czyli gra jednoczesna z Kariną Cyfką i Polą Seemann. Szachy w Rydułtowach zagościły na dobre już jakiś czas temu i to dzięki Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Ognisko”, gdzie młodzi adepci tego sportu szlifują swoje umiejętności i osiągają bardzo dobre wyniki na ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach szachowych.

Kto po szachowych zmaganiach będzie miał ochotę na mocne uderzenie: to w sobotę (17.09.) na ulicy Ofiar Terroru odbędzie się Jarmark Rockujący…

Marcin Połomski: Trochę ostrzejsza nuta, ale takie też są potrzeby młodych, ale tych też są wcześniej urodzeni, lubią dobrego rocka. Będzie można odnaleźć coś dla siebie, wedle upodobań muzycznych. Będzie można posłuchać zespołu M2R1, lokalnego zespołu, który będzie nam oferował muzykę rockową właśnie. Będzie można też posłuchać nieco starszych, ale ciągle żywych piosenek za sprawą zespołu Mała Lady P. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to zespół, który wykonuje przeboje zespołu Lady Pank.

To będzie ostatnia impreza na Ofiar Terroru w tym roku organizowana w ramach projektu „W cieniu Szarloty”. Czy w urzędzie miasta obserwują efekty próby reaktywacji tej przestrzeni w centrum?

Marcin Połomski: Sytuacja geopolityczna jest dość trudna, jeżeli obserwujemy to, co się dzieje. Natomiast widzimy, że mimo tych wszystkich trudności, inflacji, wojny na Ukrainie, to jednak widać młode osoby, młodych przedsiębiorców, którzy otwierają biznes, szukają tam lokum i chcą być związani z Rydułtowami, a w szczególności z ulicą Ofiar Terroru. To pokazały ostatnie imprezy i udział tych młodych przedsiębiorstw właśnie przy okazji Dni Rydułtów, naszych imprezach. Także rozmowy z młodymi przedsiębiorcami, którzy widzą sens, przychylność władz miasta, aby mogli swoje skrzydła rozwinąć właśnie w Rydułtowach.

Jarmark Rockujący w sobotę (17.09.) od 16.00.

Rozkład jazdy prezentuje się następująco:

  • 16:00 Recital gitarowy Woyth Guitar
  • 16:40 Koncert zespołu Flame z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach
  • 17:40 Pokaz Break dance
  • 17:50 Koncert zespołu M2R1
  • 18:50 Pokaz Break dance
  • 19:00 Koncert Zespołu Mała Lady P. Zespół wykonuje przeboje Lady Pank.

Dodatkowo:

  • Odbędą się prezentacje projektów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023, stanowisko Biblioteki Publicznej Miasta Rydułtowy. Będą też rockowe robótki Pani Włóczki, kiermasz taniej książki, animacje, tatuaże,gastronomia oraz fotobudka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022