Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Weekendowe zbiórki krwi na Zamysłowie w Rybniku i w Szerokiej w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Weekendowe zbiórki krwi w regionie. W Radiu 90 teraz zaproszenie, by oddać krew potrzebującym. Okazje ku temu dwie: w sobotę (21.08.) akcja w rybnickiej dzielnicy Zamysłów. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza zaparkuje o 9.00 na parkingu przy ul. Plebiscytowej. Zbiórka będzie prowadzona do 13.00.

fot. pixabay.com

Osoby chętne do udziału w przedsięwzięciu powinny posiadać przy sobie dowód osobisty.

Z kolei w niedzielę (22.08.) krew będzie można oddać w Jastrzębiu-Zdroju w Szerokiej, też między 9.00 a 13.00 na parkingu przy Kościele p.w. Wszystkich Świętych. „Jeśli jesteś zdrowy, nie bój się – oddaj krew i uratuj czyjeś życie” – przekonują organizatorzy.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być: zdrowy, wypoczęty, wyspany, spożyć lekkostrawny i niskokaloryczny posiłek, wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi, unikać nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania i 2-3 dni poprzedzające wizytę,
ograniczyć palenie, nie spożywać alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój przynajmniej 24 godziny przed oddaniem krwi, posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj