Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wernisaż wystawy fotograficznej Fotoskupiny K4

Facebook Twitter

Industrialne Centrum Kultury w Rybniku zaprasza wszystkich miłośników fotografii i nie tylko na wernisaż wystawy fotograficznej Fotoskupiny K4, który odbędzie się dziś (9.05.) o godz. 18:00.

Fotoskupina K4 to stowarzyszenie fotografów orlowskich, których łączy przede wszystkim przyjaźń i zamiłowanie do klasycznej fotografii czarno-białej. Początki działalności stowarzyszenia sięgają roku 2007, kiedy to członkowie grupy wzięli udział w polsko- czeskim plenerze graficzno- fotograficznym „Kopalnia Sztuki Pogranicza”, organizowanym przez Industrialne Centrum Kultury przy współudziale Domu Kultury miasta Orlová.

Tematyka pleneru dotyczyła architektury przemysłowej w regionie przygranicznym. Od tego czasu działalność stowarzyszenia nadal skupia się na tematyce górniczej. Grupa K4 kilkakrotnie uczestniczyła w podobnych przedsięwzięciach. Jednym z głównych projektów była fotografia zabytków kultury miasta Fulnek. Powstałe w ramach tego projektu zdjęcia są używane do promowania miasta i zostały wykorzystane w kalendarzu miejskim.

Innym ważnym projektem był udział w plenerze plastyczno- fotograficznym „INDUSTRIAL IS BEAUTIFUL” organizowanym przez Industrialne Centrum Kultury w 2018 r. Powstałe w ramach pleneru prace prezentowane były w Polsce, Czechach i na Słowacji. Grupa ściśle współpracuje również z Domem Kultury Orlová.

Wydarzenie na facebook’u: TUTAJ

Industrialne Centrum Kultury: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj