Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wernisaż wystawy obrazów Krystyny Skupień w Rybniku

Facebook Twitter

To zaproszenie na jutro (2.02.) do punktu Informacji Miejskiej i Turystycznej Halo!Rybnik. Lekarz stomatolog, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, obecnie na emeryturze, poświęca się […]

Fot. facebook.com/halorybnik/

To zaproszenie na jutro (2.02.) do punktu Informacji Miejskiej i Turystycznej Halo!Rybnik. Lekarz stomatolog, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, obecnie na emeryturze, poświęca się malarstwu, głównie sztalugowemu, tworząc obrazy olejne.

Drugą pasją artystki jest fotografia, ostatnio doszło też zainteresowanie ceramiką artystyczną… Spotkanie z tak wszechstronną artystką jutro (2.02.) o 15.00, na wernisażu wystąpi z minirecitalem Agata Skupień, wnuczka artystki.

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ.

O artystce:

Krystyna Skupień – lekarz stomatolog, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Obecnie na emeryturze. Większość czasu poświęca malarstwu, głównie sztalugowemu, tworząc obrazy olejne – martwe natury, pejzaże, portrety. Próbuje pracować też w innych technikach: ołówkiem, węglem, tuszem, pastelami i akwarelami. Należy do kilku zespołów malarskich. Pierwsze próby podjęła w zespole „Oblicza”, działającym w obecnym Teatrze Ziemi Rybnickiej, prowadzonym przez artystę malarza Mariana Raka. K. Skupień uczęszcza również m.in. na zajęcia malarskie prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku oraz bierze udział w plenerach organizowanych przez czeską malarkę Renatę Filipovą w Galerii Art. Jej prace pojawiają się na wystawach zbiorowych. Miała też kilka wystaw indywidualnych. Co roku wystawia swoje prace na Ogólnopolskich Wystawach Malarstwa Lekarzy w Okręgowej Izbie Lekarzy w Łodzi oraz podczas Okręgowych Zjazdów Lekarzy w Katowicach. Jej prace pojawiły się na ekspozycjach zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

K. Skupień jest laureatką licznych konkursów fotograficznych, wystawia swoje prace również na wielu ekspozycjach. W 2016 r. artystka uczestniczyła w warsztatach animacji, podczas których powstał film animowany „Maj”, prezentowany na Festiwalu Filmów Animowanych w Żorach w maju 2016 r.

W 2014 r. malarka została uhonorowana przez Śląską Izbę Lekarską w Katowicach Medalem za Wybitne Osiągnięcia Pozamedyczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2020