Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wesela nie będzie! 25-latek systematycznie okradał swoją dziewczynę i przyszłych teściów

Facebook Twitter

Łupem 25-latka ze Śląska Cieszyńskiego padła biżuteria i oszczędności. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 12 tysięcy złotych. Złodziej działał w domu mieszkanki Pierśćca od stycznia tego roku. Ukradł m.in. pieniądze, kamerę i biżuterię. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak wynika z ustaleń policjantów skoczowskiego komisariatu 25–latek od jakiegoś czasu był częstym bywalcem w domu pokrzywdzonej mieszkanki Pierśćca. Niestety chłopak podczas tych odwiedzin systematycznie okradał jej rodziców, a także swoją dziewczynę.

Śledczy ustalili, że w styczniu ukradł z domu kamerę wartą 500 zł. W lutym jego łupem padła złota biżuteria o wartości 900 zł, która należała do jego dziewczyny. W tym samym miesiącu jej matce również ukradł biżuterię. Starty oszacowano na 1700 zł.

W kwietniu włamał się do kasetki z pieniędzmi, w której ojciec dziewczyny przechowywał swoje oszczędności. Najpierw zabrał 3000 zł. Kilka dni później 4200 zł, a za trzecim razem skradł 1000 zł. Kolejno na początku czerwca złodziej przywłaszczył sobie tablet o wartości około 1000 zł.

Jakby tego było mało 25-latek od jakiegoś czasu użytkował telefon komórkowy, który kupiła mu dziewczyna i płaciła rachunki za abonament. Telefon wartości 500 zł również przepadł. Chłopak tłumaczył dziewczynie, że wypadł mu z kieszeni. Został uszkodzony i go wyrzucił. W czerwcu rodzice oraz ich córka zorientowali się, że padli ofiarą złodzieja. Następnie powiadomili skoczowskich policjantów.

W środę stróże prawa zatrzymali 25-letniego mieszkańca Pierśćca. Śledczy przedstawili mu 8 zarzutów dotyczących kradzieży, włamania i przywłaszczenia. Dzisiaj 25-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Za przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj