Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wesprzyj bezdomne zwierzaki. Wodzisławskie przytulisko czeka na karmę

Facebook Twitter

Można wesprzeć miejsce, gdzie przebywają bezdomne zwierzęta, przynosząc jedzenie. Miejsce zbiórki to Centrum Aktywności Społecznej. Okazja, jest szczególna, bo właśnie w poniedziałek (4.10.) obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Fot. Alexas Photos / pixabay.com

Dziś (4.10.) obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. To doskonała okazja, by wspomóc wodzisławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt – Koty Psy i My. W tym celu Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim uruchomiło zbiórkę karmy dla podopiecznych stowarzyszenia.

Karmę można dostarczać do siedziby CASu, ul. Styczyńskiego 2/4, przez cały październik w następujących godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa: 8.00 – 16.00,
  • czwartek: 8.00 – 18.00,
  • piątek: 8.00 – 14.00.

Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt – Koty Psy i My w Wodzisławiu Śląskim jest grupą wspaniałych osób, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom w naszym regionie. Wolontariusze poświęcają każdą wolną chwilę w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym psom i kotom. Poprzez szereg działań starają się odmienić ich los na lepszy:

  • codziennie opiekują się zwierzętami w przytulisku,
  • koordynują domy tymczasowe,
  • szukają ich właścicieli, w ostateczności nowych domów,
  • resocjalizują zwierzęta, które w wyniku złych doświadczeń straciły zaufanie do człowieka.

Oprócz działań doraźnych wolontariusze zajmują się również szeroko pojętą profilaktyką, poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.

Jak pomóc?

Najważniejszą potrzebą jest właściwa karma. Jej jakość jest istotna, bowiem do przytuliska nierzadko trafiają zwierzęta, które miały kiepskie życie, będące w złym stanie fizycznym, wycieńczone.

Chciałbym zaapelować, jeśli ktoś chce nam i psiakom zrobić prezent to nie musi kupować w markecie ogromnych worów karmy. Zdecydowanie lepiej będzie, gdyby te środki, które zostawiłby w markecie przeznaczy na zakup woreczka karmy na wagę w sklepie zoologicznym. Będzie to karma bardzo pożywna i jakościowo dobra

– mocno podkreśla wolontariusz.

Zostań wolontariuszem

Pomoc bezdomnym zwierzętom to nie tylko ich adopcja. Bardzo ważna jest codzienna opieka nad psami i kotami znajdującymi się w przytulisku. Podawanie jedzenia, wymiana wody, sprzątanie kojców, spacery a przede wszystkim poświęcenie uwagi zwierzętom to nieodłączna część życia wolontariusza. Ty decydujesz ile czasu jesteś w stanie poświęcić zwierzętom i w jaki sposób chcesz im pomagać.

Zostań opiekunem tymczasowym

Część zwierząt nie radzi sobie z różnych powodów w warunkach przytuliskowych. Spowodowane może to być ich psychiką, wiekiem lub wieloma innymi czynnikami. Takie zwierzęta szukają wówczas tymczasowego opiekuna, który przyjmie je do momentu znalezienia nowego właściciela. Tymczasowy opiekun ma za zadanie dbanie o zwierzaka i podstawową opiekę nad nim. Koszty związane z utrzymaniem i ewentualnym leczeniem są pokrywane przez stowarzyszenie.

fot.pixabay.com

Znalazłeś psa lub kota?

Codziennie rozgrywają się ciche dramaty. Jeśli widzisz zwierzę pozbawione opieki właściciela, nie bądź obojętny. Twoja reakcja może pomóc mu uzyskać niezbędną pomoc. Zadzwoń na Straż Miejską pod numer 986, a następnie opisz dokładnie w jakim stanie jest zwierzę i gdzie przebywa. Dzięki temu zwierzę trafi do przytuliska, gdzie uzyska pomoc i być może odnajdzie właściciela.

Zgubiłeś psa lub kota?

Twój pupil zaginął? W pierwszej kolejności odwiedź przytulisko. Możesz również wejść na stronę, gdzie na bieżąco są zdjęcia znajdujących się tam zwierząt. Jeśli mimo wszystko zwierzę nie przebywa w przytulisku, skontaktuj się z wolontariuszami. Zamieszczą na stronie zdjęcie pupila oraz informacje.

Wolontariusze zachęcają też nieustannie do świadomej adopcji.

  • Chcesz zostać wolontariuszem? Zadzwoń pod numer: 605 109 891.
  • Chcesz zostać opiekunem tymczasowym? Zadzwoń: 721 042 948.

Wolontariusze wodzisławskiego przytuliska to ludzie o ogromnych sercach, którzy robią wszystko, by poprawić los zwierząt żyjących obok nich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022