Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Weź udział w konkursie. Zaprojektuj Szlak Wolności w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Zaprojektuj trasę Szlaku Wolności w Jastrzębiu. Tamtejszy magistrat ogłosił konkurs na najlepszą ścieżkę turystyczną promującą miasto. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości aż 3 tysięcy złotych.

Głównym tematem tej planowanej trasy powinna być tradycja solidarnościowa naszego miasta, powstanie Jastrzębia-Zdroju, budowa kopalń, napływ mieszkańców czy też strajki, które zostały zwieńczone podpisaniem porozumienia. Konkurs zorganizowany jest z okazji 40-lecia podpisania Porozumienia Jastrzębskiego, także czekamy i zapraszamy serdecznie wszystkich mających lekkie pióro, bardzo dobrą znajomość historii miasta i dobry pomysł na to jak wypromować Szlak Wolności, do wzięcia udziału w miejskim konkursie

-mówi Izabela Grela z Urzędu Miasta w Jastrzębiu.

Szlak Wolności musi składać się z około 6 punktów przystankowych, stanowiących miejsca warte odwiedzenia. A którędy zostanie poprowadzony?

Sama trasa którą planujemy powinna wieźć od pomnika Porozumienia Jastrzębskiego, poprzez kościół na górce, osiedle Gwarków i przylegający jar, aż do łaźni w Moszczenicy, gdzie będzie skoncentrowane Centrum  Dziedzictwa Postindustrialnego i Porozumienia Jastrzębskiego.

Propozycja punktów przystankowych ma tworzyć atrakcyjny szlak turystyczny oraz zwięzły opis. Prace konkursowe można przesyłać do 1 marca przyszłego roku. Projekt ścieżki turystycznej wraz z własnoręcznie podpisaną kartą zgłoszenia i oświadczeniem (skan) należy przesłać na adres e-mail: turystyka@um.jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj