Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wezwali pomoc, na ratowników czekali na dachu pojazdu. Bilans po burzach w regionie

Facebook Twitter

Zgodnie z zapowiedziami region nawiedziły wczoraj (12.05.) burze, wieczorem zaczęło padać i to mocno, pełne ręce pracy mieli strażacy. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach wodzisławskim i raciborskim.

Tuż przed nawałnicą w Pszowie

Ponad 120 razy interweniowali wczoraj (12.05.) wieczorem i dziś w nocy strażacy w regionie w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu. W powiecie wodzisławskim strażacy wyjeżdżali 86 razy, głównie do podtopionych piwnic czy zalanych posesji i dróg. Najgorsza sytuacja była w gminie Gorzyce: w Rogowie, Czyżowicach czy Olzie, ale także w wodzisławskiej dzielnicy Zawada.

W Gorzyczkach samochód BMW wjechał w rozlewisko na drodze i utknął. Woda zalała auto, Pasażerowie wezwali pomoc i na ratowników czekali na dachu pojazdu. Także jeden z wozów OSP osunął się na podmokłej drodze na pobocze. Trwa akcja wyciągania pojazdu, a ma to miejsce na ulicy Nowej w Czyżowicach.

Ponad 40 razy wyjeżdżali ratownicy w powiecie raciborskim. Ulewy przeszły przez Borucin. Tam uszkodzeniu uległy nawierzchnie niektórych dróg i chodników.

Najtrudniejsza sytuacja była w gminie Krzyżanowice w: Owsiszczach, Zabełkowie, Rożkowie i Nowej Osadzie oraz i gminie Krzanowice w Borucinie i Bolesławiu. Przez kilka godzin nieprzejezdna była zalana droga krajowa numer 45 w Krzyżanowicach. W tej samej miejscowości na Głównej sprzątane będzie dziś (13.05.) błoto, które spłynęło na jezdnię, w podobny sposób zanieczyszczone zostały także drogi w Grzegorzowicach i Bieńkowicach.

6 razy wyjeżdżali natomiast rybniccy strażacy, w powiecie zalane były dwie drogi w Pstrążnej i Czernicy, pozostałe interwencje to wypompowanie wody z zalanych piwnic.

5 interwencji związanych z burzami odnotowali ratownicy w powiecie cieszyńskim. Udrażniali dwa przepusty pod drogami w Wiśle i Cisowicy. W Pogórzu piorun uderzył w przyłącze elektryczne do garażu, na szczęście nie doszło do pożaru tego obiektu. Spokojnie i praktycznie bez interwencji związanych z burzami minęła noc w Jastrzębiu i Żorach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj