Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WFOSiGW ostrzega: Wszystkie porady oferujemy bezpłatnie!

Facebook Twitter

Nękające telefony z ofertami paneli fotowoltaiki, wymiany pieców, a może nawet i straszące karami za niewymienienie kopciucha - to codzienność. Przed firmami, które w ten sposób nagabują potencjalnych klientów, przestrzega Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W Radiu 90 teraz ostrzeżenie przed firmami, próbującymi skorzystać na zmianach w prawie i wejściu w życie uchwały antysmogowej. Jak mówi nam Tomasz Bednarek, prezes WFOŚ w Katowicach, powoływanie się na hasło i program „Czyste Powietrze” nie oznacza, że dana firma współpracuje z funduszem. Co więcej, jest to nadużycie.

Tomasz Bednarek: Także i do nas docierają informacje od mieszkańców naszego województwa, że zdarzają się sytuacje w których różne podmioty i firmy zgłaszają się do nich telefonicznie bądź w inny sposób, oferując usługi związane z programem „Czyste Powietrze”. W ramach programu my mamy podpisane porozumienia wyłącznie z gminami i tylko w ten sposób realizujemy nasze usługi czy to z przekazywaniem informacji czy z usługami konsultacyjnymi. Są to usługi bezpłatne, mieszkańcy nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu uzyskania konsultacji.

Z funduszem współpracują także banki, ale i w tym przypadku beneficjenci mają wolną rękę, jeśli chodzi o wybór ofert i firm.

Tomasz Bednarek: Mamy podpisane porozumienia z bankami, które oferują swoje oferty w tzw. ścieżce bankowej, w której można uzyskać finansowanie kredytowe połączone z częściową spłatą kapitału z programu „Czyste Powietrze”, ale żadnej z tych opcji nie sugerujemy i nie oferujemy naszym beneficjentom wnioskodawcą, nie ma żadnych konkretnych rozwiązań technologicznych, tutaj pełny wybór producenta, rodzaju technologii w zakresie inwestycji należy do mieszkańców.

Jak podkreśla Tomasz Bednarek:

Pozostawiamy każdemu wnioskodawcy w ramach programu „Czyste Powietrze” pełną swobodę wyboru i nieuzależnianym udzielenia dofinansowani od wybranej technologii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022