Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiadomo gdzie kolejne szpitale tymczasowe na Śląsku

Facebook Twitter

Ruszyły już prace związane z instalacją tlenową w drugim szpitalu tymczasowym na Śląsku. Tworzony jest w jednej z hal magazynowych na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach.

Tam również znajdowały się będą łóżka tlenowe oraz oiomowe, łącznie 145 łóżek będzie tam zabezpieczonych dla pacjentów chorujących na koronawirusa. Trzeci ze szpitali tymczasowych zostanie umieszczony w jednym z obiektów sanatoryjnych w Ustroniu, tam na szczęście nie trzeba będzie budować niczego od podstaw, wystarczy dostosować pod kątem infrastruktury, są też łóżka. Wystarczy doprowadzić tlen i obiekt będzie gotowy do użytku. W przypadku tych dwóch szpitali tymczasowych tam pracę koordynuje Węglokoks.

Mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

www.facebook.com/JWieczorekPL

Szpital tymczasowy w Ustroniu zlokalizowany zostanie na terenie uzdrowiska „Równica” i będzie mógł przyjąć nawet 200 pacjentów ciężko chorujących na koronawirusa. Równocześnie pełną parą idą prace przy budowie szpitala tymczasowego w Katowicach:

Udało się już zakończyć prace związane z instalacją wentylacyjną oraz tlenową. Wybudowano już także kilka boksów w których znajdą się łóżka oiomowe oraz tzw. łóżka tlenowe. Odbyła się akcja umieszczania ogromnego zbiornika na tlen. Ten zbiornik został przywieziony z Dąbrowy Górniczej, gdzie też został wyprodukowany, został przywieziony specjalnym samochodem gabarytowym w asyście policji na parking przy MCK, tam przy pomocy 18 pracowników został ściągnięty i umieszczony na tymczasowych fundamentach. Sam zbiornik ważył 27 ton. Prócz tego jeszcze zostały zainstalowane 3 dodatkowe mniejsze zbiorniki na tlen.

Alina Kucharzewska

Na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach jest już częściowo zmagazynowany sprzęt dostarczony z Agencji Rezerw Materiałowych, czyli łóżka, respiratory oraz kardiomonitory. Do tej pory chęć pracy w tym szpitalu tymczasowym zadeklarowało prawie 400 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021