Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiadukt na Mikołowskiej zamknięty. Przypominamy

Facebook Twitter

To już od dziś, duże utrudnienia czekają kierowców. Przypominamy o zamknięciu części ulicy Mikołowskiej w Rybniku. Powodem jest przebudowa mostu nad rzeką Rudą w ciągu tej ulicy.

Remont ulicy Mikołowskiej w Rybniku
fot.M.Koczy/ rybnik.eu

Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie przez kilka miesięcy, ponieważ stary most zostanie zupełnie rozebrany, a potem rozpocznie się budowa nowego obiektu. Zbudowany tymczasowy most zapewni przejezdność drogi i ewentualny ruch pieszych podczas budowy głównego obiektu. Natomiast kierowców obowiązywać będą objazdy. Prace mają kosztować ponad 23 miliony złotych, 10 milionów na realizację tej inwestycji Rybnik otrzymał w ramach rządowego dofinansowania. Przypomnijmy, że część ulicy Mikołowskiej w Rybniku będzie zamknięta do października.

Wprowadzone zostaną objazdy dla obu kierunków ruchu ulicami:

  • ul. Mikołowska DW925, ul. Wielopolska przez Rondo Larisa, ul. Obwiednia Północna przez Rondo Europejskie, ul. Gliwicka DK78 przez Rondo Gliwickie, ul. Wyzwolenia, ul. Mikołowska DW925.

Ruch pieszych zostanie utrzymany i odbywać się będzie kładką.

Przypominamy jednocześnie, że na dalszym odcinku drogi, w dzielnicy Kamień, trwa budowa tymczasowego obiektu mostowego na ul. Mikołowskiej, który będzie pełnił funkcję bajpasa utrzymującego ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu. Kierowców podróżujących ulicą Mikołowską prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placu budowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023