Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiadukt w Bluszczowie odebrany. Jest jak nowy

Facebook Twitter

Wiadukt w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej w Bluszczowie ma dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych, przede wszystkim skończyły się tam ograniczenia wprowadzone ze względu na zły stan konstrukcji. Inwestycja, oddana do użytku pod koniec kwietnia, warta jest prawie 1,8 mln złotych, o około 300 tysięcy więcej niż planowano. Koszty podniósł zły stan mostu, który trzeba było całkowicie rozebrać. To także wydłużyło czas robót.

fot.powiatwodzislawski.pl

Początkowo planowano rozbiórkę istniejącego obiektu z zachowaniem i wykorzystaniem jednej z jego podpór. W trakcie robót okazało się jednak, że stan mostu jest tak zły, że należy go praktycznie całkowicie rozebrać i zbudować od nowa. Miało to wpływ zarówno na zwiększenie planowanego kosztu (o ok. 300 tys. zł), jak i wydłużenie okresu realizacji inwestycji o 4 miesiące. Od końca kwietnia mieszkańcy gminy Gorzyce mogą się jednak cieszyć całkowicie nowym obiektem.

Wykonawcą robót była firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach. Koszt inwestycji wyniósł 1 767 807 zł. Znaczącą część, bo 714 159 tys. zł Zarząd Powiatu pozyskał z budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Resztę powiat sfinansował ze środków własnych.

fot. powiatwodzislawski.pl

Obiekt po modernizacji, a w zasadzie wybudowaniu od nowa, wizytował starosta Leszek Bizoń wspólnie z wicestarostą Tadeuszem Skatułą oraz wiceprzewodniczącym rady powiatu Markiem Rybarzem.

fot. powiatwodzislawski.pl

Przypomnijmy: tak wyglądał most przed remontem:

fot. mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022