Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wianki, koszyczki, tulipany! Szykujemy dom na Wielkanoc

Facebook Twitter

Zanim usiądziemy do świątecznego stołu, nasze domy pewnie wypełni rozgardiasz porządków, zapach gotujących potraw oraz nerwowe rozmowy, za które będziemy się potem przepraszać, gdy już przyjdzie do świętowania. Jest jeszcze jeden element przedświątecznej układanki, o którym warto pamiętać, tworząc wielkanocny nastrój - to oczywiście dekoracje.

fot. pixel2013/ pixabay.com

Ania Jur z Fundacji Paliwo Artystyczne, która zajmuje się uświadamianiem tego jak ważna jest sztuka, podpowiada nam, jak się do tego zabrać:

W bardzo prosty sposób możemy ozdobić mieszkanie, tworząc jakąś prostą girlandę na okno. Zakup zwykłego bloku technicznego, sztywne kartki, z których wycinamy różne elementy: zajączka, kurkę, albo w formie jajka, potem dzieciom to dać udekorować farbkami czy elementami przyklejanymi np. ryżem, później pokolorować. Takie girlandy można też zrobić w bardziej profesjonalny sposób: uszyć zajączki z filcu i pozawieszać na sznurkach.

Wiosenne przystrajanie domu to oczywiście świetna zabawa dla najmłodszych, do której dołączyć mogą również dorośli:

Myślę, że w bardzo fajny sposób można ozdobić zwykły bawełniany obrus, dać dzieciom farby akrylowe, albo farby do tkanin. To może być zwykły papierowy obrus, dzieci go pomalują i będą dumne, że ich praca leży na świątecznym stole.

Co roku sobotnie świecenie jajek to równocześnie pokaz domowego designu – mówi nam Ania Jur. Chodzi oczywiście o przygotowane koszyczki z jajkami.

Jestem fanką minimalizmu, podobają mi się bardzo serwetki dziergane, robione na szydełku czy na drutach, to jest przepiękna dekoracja, która nigdy nie wyjdzie z mody. Naturalnie koszyk ozdabia bukszpan (…).

Święta Wielkanoce to wiosna, powitanie nowego życia. Prócz jajek symbolem nowego życia są oczywiście świeże kwiaty, którymi możemy pięknie udekorować dom:

Czyli przede wszystkim tulipany, krokusy, ale też zasadzone przez nas własnoręcznie kiełki. Myślę, że wszystko co jest świeże, co kojarzy się z wiosną będzie nam pięknie dekorowały dom. Nie ma jakiś trendów, nie ma wskazań co ma być na Wielkanoc w naszych domach, jeśli lubimy róże, to mogą być dekoracje z różami!

O wielkanocnych ozdobach rozmawiała Katarzyna Aszkiełowicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj