StartWiadomości Wiadomości dnia

Wianki, koszyczki, tulipany! Szykujemy dom na Wielkanoc

Ania Jur z Fundacji Paliwo Artystyczne, która zajmuje się uświadamianiem tego jak ważna jest sztuka, podpowiada nam, jak się do tego zabrać:

W bardzo prosty sposób możemy ozdobić mieszkanie, tworząc jakąś prostą girlandę na okno. Zakup zwykłego bloku technicznego, sztywne kartki, z których wycinamy różne elementy: zajączka, kurkę, albo w formie jajka, potem dzieciom to dać udekorować farbkami czy elementami przyklejanymi np. ryżem, później pokolorować. Takie girlandy można też zrobić w bardziej profesjonalny sposób: uszyć zajączki z filcu i pozawieszać na sznurkach.

Wiosenne przystrajanie domu to oczywiście świetna zabawa dla najmłodszych, do której dołączyć mogą również dorośli:

Myślę, że w bardzo fajny sposób można ozdobić zwykły bawełniany obrus, dać dzieciom farby akrylowe, albo farby do tkanin. To może być zwykły papierowy obrus, dzieci go pomalują i będą dumne, że ich praca leży na świątecznym stole.

Co roku sobotnie świecenie jajek to równocześnie pokaz domowego designu – mówi nam Ania Jur. Chodzi oczywiście o przygotowane koszyczki z jajkami.

Jestem fanką minimalizmu, podobają mi się bardzo serwetki dziergane, robione na szydełku czy na drutach, to jest przepiękna dekoracja, która nigdy nie wyjdzie z mody. Naturalnie koszyk ozdabia bukszpan (…).

Święta Wielkanoce to wiosna, powitanie nowego życia. Prócz jajek symbolem nowego życia są oczywiście świeże kwiaty, którymi możemy pięknie udekorować dom:

Czyli przede wszystkim tulipany, krokusy, ale też zasadzone przez nas własnoręcznie kiełki. Myślę, że wszystko co jest świeże, co kojarzy się z wiosną będzie nam pięknie dekorowały dom. Nie ma jakiś trendów, nie ma wskazań co ma być na Wielkanoc w naszych domach, jeśli lubimy róże, to mogą być dekoracje z różami!

O wielkanocnych ozdobach rozmawiała Katarzyna Aszkiełowicz.

Zostaw komentarz