Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiatr dał się we znaki służbom. Zerwane linie energetyczne, zniszczone samochody

Facebook Twitter

Wiatr, który w weekend wiał mocno w regionie, przysporzył pracy strażakom i energetykom. Zerwane były linie energetyczne, wiele osób było bez prądu, przewracały się drzewa. Są straty materialne.

nie ma prądu
fot. FB/OSP Cięcina

Wiatr wiał, wiele powalonych drzew i linii energetycznych

Na śląsku w sobotni poranek bez prądu było ponad 10 osób. Nie mieli go na przykład mieszkańcy części Wodzisławia, Rydułtów, Rybnika, Cieszyna, Brennej, Wisły czy Dębowca. Awarie usuwano na bieżąco. W powiecie cieszyńskim strażacy usuwali natomiast ponad 30 powalonych drzew.

Kilkanaście razy wyjeżdżali także do interwencji związanych ze skutkami wichur ratownicy w powiecie raciborskim. Na Londzina w Raciborzu drzewo uszkodziło elewację budynku i ogrodzenie, na Brzeskiej spadło na latarnię, uszkadzając oświetlenie ulicy. Na Katowickiej uszkodziło samochód Skodę Rapid stojący na parkingu. We wszystkich trzech przypadkach straty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

O wiele większe odnotowano w Jastrzębiu-Zdroju. Tam w nocy z piątku na sobotę na terenie warsztatu samochodowego przy ulicy Boża Góra Prawa wierzba przewróciła się na 4 stojące tam auta osobowe. W tym wypadku straty oszacowano aż na 80 tysięcy złotych. Dwa auta kia picanto i opel signum są do kasacji.

Na Żywiecczyźnie drzewo spadło na dom

wiatr

fot. FB/OSP Cięcina

Zobacz posty Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023