Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiatr zniszczył wiele drzew. Jutro gość Radia 90 – Nadleśniczy z Rud Raciborskich [FOTO]

Facebook Twitter

Nadleśnictwa cały czas liczą straty wichurach. Huraganowy wiatr powalił tysiące drzew. W niektórych miejscach wprowadzono także zakaz wstępu do lasu.

fot. www.rybnik.katowice.lasy.gov.pl

Największe straty w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. Ile drzew zostało tam zniszczonych jeszcze nie wiadomo, ale ich usunięcie będzie niezwykle trudne. Dlatego też tamtejsi leśnicy od wtorku wprowadzili zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje on do odwołania w leśnictwach Kotlarnia, Borowiec, Bargłówka, Krasiejów, Stanica, Rudy, Lubieszów, Solarnia, Nędza oraz Szymocice.

W rybnickim nadleśnictwie takiego zakazu nie wprowadzono, ale leśnicy apelują o zachowanie ostrożności przy odwiedzaniu lasu. Szacowane szkody to około 24 tysięcy m3 drewna. Tam także wiatr wywracał drzewa w całości, łamał je i wyginał.

Usunięto już drzewa zagrażające życiu i zdrowiu. Drogi publiczne i leśne zostały udrożnione i teraz Straż Pożarna wraz z pracownikami Zakładów Usług Leśnych sprząta teren.
Jak podkreślają rybniccy leśnicy gatunkiem najbardziej narażonym na szkody od wiatru z uwagi na swój płytki system korzeniowy jest świerk, osika oraz jesion.

A do tematu wrócimy w piątek (15.03.) w porannej rozmowie w Radio 90. O zniszczeniach w lasach rozmawiać będziemy z Robertem Pabianem nadleśniczym Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Początek po 8.00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj