Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiceminister Soboń: ”Kopalnie poznały plany operacyjne, teraz czas na akceptację związków zawodowych”

Facebook Twitter

Kopalnie już wiedzą jak będzie się kształtowała wielkość wydobycia i zatrudnienia, aż do wygaszania zakładów. Teraz związki zawodowe muszą wyrazić na to zgodę, by podpisać umowę społeczną dla górnictwa.

Kopalnia Marcel

W środę (12.05.) Ministerstwo Aktywów Państwowych zakończyło plany operacyjne dla poszczególnych kopalń.

– mówi Radio 90 wiceminister:

Artur Soboń: Myśmy zakończyli to, aby pokazać, tak jak się umówiliśmy, plany operacyjne dla poszczególnych kopalni, pokazaliśmy je w PGG, Węglokoksie i Tauronie, pokazaliśmy je stronie społecznej i przed nami już wyłącznie wszystkie formalności po stronie związkowców, zakładam że one się w przyszłym tygodniu zakończą (..).

Podpisania umowy społecznej można spodziewać się jeszcze w tym miesiącu:

Radio 90: Kiedy można spodziewać się faktycznie postawienia tej ostatniej kropki?

Artur Soboń: Podejrzewam, że to może być końcówka przyszłego tygodnia lub jeszcze kolejny tydzień, nie uzgodniliśmy jeszcze tego terminu dokładnie, więc trudno mi tutaj powiedzieć.

Radio 90: Czuje pan dumę, radość?

Artur Soboń: Podsumujemy jak zakończymy cały proces z przyjęciem ustawy, na którą będzie zgoda komisji i którą przyjmie polski parlament, to będzie wtedy ten moment, w którym będzie można powiedzieć, że zrobiliśmy to co co nas należało. Dzisiaj jest ważne to, że wspólnie wytyczyliśmy ten kierunek.

W najbliższy wtorek (18.05.) ma się w tej sprawie zebrać Rada Krajowa Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność i podjąć stosowną uchwałę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj