Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiceprezydent Jastrzębia-Zdroju: „Przygotowujemy plan oszczędności energii”

Facebook Twitter

Przygotowujemy plan oszczędności energii, ale pierwsze wnioski przedstawimy dopiero na przełomie października i listopada - mówi Roman Foksowicz zastępca prezydenta Jastrzębia-Zdroju, pytany przez nas, czy miasto zgodnie z zaleceniem premiera, zmniejszy od 1 października o 10 procent zużycie energii.

Roman Foksowicz: Będziemy to analizowali, pewnie jakieś oszczędności da się wygospodarować. Przygotowujemy taki plan oszczędności energii, który staramy się bez uszczerbku dla mieszkańców zorganizować. Myślę, że pierwsze wnioski będą w okolicach października-listopada, dlatego, że też czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na energię elektryczną. Spodziewamy się podwyżki, ale mamy nadzieję, że nie będzie ona znaczna.

Roman Foksowicz zastępca prezydenta Jastrzębia-Zdroju.

Wiceprezydent Foksowicz dodaje, że Jastrzębie-Zdrój oszczędza już od wielu lat:

Roman Foksowicz: Przede wszystkim wszystkie nasze jednostki mają już ogrzewanie albo centralne- miejskie, albo centralne sieciowe, gazowe. Nie mamy już tzw. kopciuchów. Od lat wprowadzamy również wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, czyli głównie lampy led, a niektóre stare lampy są wyposażone w system oszczędnościowy, w system ściemniania, który pozwala też na ograniczenie zużycia energii.

W podobnym tonie wypowiadają się władze Rydułtów, zapowiadając, że obecnie trwają analizy ewentualnego wprowadzenia oszczędności. Wnioski powinny pojawić się za kilka tygodni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj