Wideotłumacz języka migowego w rybnickim magistracie. Jak działa usługa?
Wideotłumacz języka migowego dostępny w rybnickim magistracie. To usługa tłumaczeń z języka migowego na język polski i z języka polskiego na język migowy.
Wideotłumacz języka migowego – pomoc on-line w urzędzie
Ważna pomoc dla osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online przy załatwianiu spraw urzędowych. Jak to działa? Tłumaczy Lucyna Tyl z biura prasowego Urzędu Miasta w Rybniku:
Lucyna Tyl: Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem, którego nie ma fizycznie w urzędzie, ale jest po drugiej stronie monitora komputera. Osoba niesłysząca, która przychodzi do urzędu miasta, podchodzi do oznaczonego stanowiska, przy którym znajduje się wideotłumacz. Przy stanowisku tym razem z urzędnikiem nawiązujemy połączenie przez internet z tłumaczem. Usługa ta pozwala dokonać wyboru, jakim językiem ma posługiwać się tłumacz czy językiem polskim, migowym czy systemowym językiem migowym.
Osoby głuche i słabosłyszące mogą skorzystać z usług tłumacza języka migowego online.
Lucyna Tyl: Przez przeglądarkę internetową na stronie miasta www.rybnik.eu, a następnie po wybraniu piktogramów dwóch dłoni w geście migania. To jest taki odnośnik w prawej kolumnie, tam, gdzie mamy odnośniki do mediów społecznościowych albo po bezpośrednim wpisaniu linka rybnik.wideotlumacz.pl. Potrzebny jest oczywiście dostęp do internetu i kamera w swoim komputerze, telefonie lub tablecie.
Z usługi wideotłumacza można skorzystać w budynku urzędu przy ul. Bolesława Chrobrego 2 na parterze budynku, w godzinach pracy magistratu. Stanowisko zostało oznaczone piktogramem dwóch dłoni w geście migania.
Czytaj także:
- Wideotłumacz języka migowego w cieszyńskim magistracie
- Młodzież z Pawłowic popularyzuje język migowy. Znajdziesz ich w internecie [WIDEO]
- Pętle indukcyjne i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych w pawłowickim magistracie