Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Widowiskowe pokazy nad lotniskiem w Gotartowicach. Za nami Dni Aeroklubu i Piknik Lotniczy [GALERIA]

Facebook Twitter

Za nami Dni Rybnika, za nami Dni Aeroklubu. Przez cały weekend sporo się działo. Koncert gwiazd na stadionie, Kabaryjton z udziałem czołówki polskich kabaretów, jubileuszowa Złota Lira i wiele innych wydarzeń.

Arkadiusz Żabka był między innymi na lotnisku Aeroklubu ROW w Rybniku Gotartowicach, gdzie dwudniowe pokazy lotnicze przyciągnęły tłumy widzów. Jedną z największych gwiazd był Artur Kielak należący do światowej czołówki pilotów akrobacyjnych, latający na jednym z najszybszych samolotów akrobacyjnych świata:

W pokazach lotniczych wzięła udział grupa Firebirds. Na niebie zobaczyć mogliśmy również przygotowaną przez czeską grupę Pterodactyl Flight rekonstrukcję bitwy z czasów I wojny światowej, podziwialiśmy także Leszka Matuszka prezesa Aeroklubu w Bielsku Białej, który latał na replice samolotu z lat 30. ubiegłego wieku. Na rybnickim lotnisku pojawił się także wiatrakowiec. Byli paralotniarze, spadochroniarze i modelarze z rybnickiej sekcji. W tegorocznym Pikniku Lotniczym wziął udział również Jerzy Makula siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, który swoją karierę rozpoczynał właśnie w Rybniku:

Jedną z atrakcji Dni Aeroklubu ROW były loty widokowe nad Rybnikiem. Radio 90 było również w powietrzu. Za sterami czteroosobowej Cessny siedział pilot Lucjan Fizia, na fotelu obok Arkadiusz Żabka, w kabinie znaleźli się także Ewa i Piotr z Gliwic:

Kolejne Dni Aeroklubu ROW już za rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj