Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wieczór był burzowy, jakie prognozy na kolejne dni?

Facebook Twitter

Burze z gradem na koniec majówki, taki był wczorajszy (3.05.) wieczór w regionie, a dziś od rana niebo zachmurzone i mokro po deszczu. Jakie są prognozy na kolejne dni?

W piątek (04.05) zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym przesunie się na wschód, a od zachodu rozbuduje się klin wyżowy. Zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane. Jedynie na południu i wschodzie kraju okresami nastąpi wzrost zachmurzenia do dużego i tam miejscami wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz wynosi do 15 mm, a porywy wiatru mogą osiągać 60 km/h, możliwy jest także grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 16°C na Pomorzu, w Wielkopolsce i Mazurach, około 20°C w centrum, do 24°C na Podkarpaciu. Chłodniej na wybrzeżu: od 12°C do 14°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W sobotę (05.05) Polska znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Danii. Zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południu będzie duże i możliwe są miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17°C, 19°C na zachodzie i północy do 22°C, 23°C na południowym wschodzie, nad morzem około 15°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Niedziela (06.05) ze względu na wyż nad Bałtykiem będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od 19°C do 21°C, nad morzem chłodniej: od 14°C do 18°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Opracowanie: Anna Woźniak – synoptyk IMGW-PIB

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj