StartWiadomości Wiadomości dnia

Wieje! Łamie! Niszczy!

Strażacy w całym regionie wzywani są do skutków porywów wiatru. Oczywiście najczęściej są to połamane drzewa i konary, które spadły na drogi. Tak też się stało w Pszowie na ul. Ks. Pawła Skwary, konar runął na ulicę, uszkadzając oznakowanie pionowe. Z pomocą przybyli strażacy z pobliskiej jednostki.


Straż pożarna interweniowała też w Rybniku. Jak informuje nas Henryk, uszkodzony został dach w byłym Domu Górnika na osiedlu Południe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał dla województwa śląskiego ostrzeżenie 1. stopnia. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze.

Silne porywy będą odczuwalne jeszcze przez kilka dni. Wiatr ma wzmóc się dzisiejszej i jutrzejszej nocy. Wówczas w porywach może osiągnąć nawet 80 kilometrów na godzinę.
Ostrzeżenia II stopnia o silnym wietrze Instytut wydał dla województw środkowej Polski, w pasie od zachodu do wschodu. Tam ma wiać jeszcze mocniej.

Pamiętajmy o tym i zabezpieczmy przedmioty, które mogą zostać porwane przez podmuchy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Zostaw komentarz