Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wieje! Łamie! Niszczy!

Facebook Twitter

Od wczorajszego południa nad regionem przechodzą silne porywy wiatru. Niestety niesie to ze sobą uszkodzenia mienia. Mamy od Was sygnały o złamanych drzewach i uszkodzonych dachach. Uważajcie!

Strażacy w całym regionie wzywani są do skutków porywów wiatru. Oczywiście najczęściej są to połamane drzewa i konary, które spadły na drogi. Tak też się stało w Pszowie na ul. Ks. Pawła Skwary, konar runął na ulicę, uszkadzając oznakowanie pionowe. Z pomocą przybyli strażacy z pobliskiej jednostki.


Straż pożarna interweniowała też w Rybniku. Jak informuje nas Henryk, uszkodzony został dach w byłym Domu Górnika na osiedlu Południe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał dla województwa śląskiego ostrzeżenie 1. stopnia. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze.

Silne porywy będą odczuwalne jeszcze przez kilka dni. Wiatr ma wzmóc się dzisiejszej i jutrzejszej nocy. Wówczas w porywach może osiągnąć nawet 80 kilometrów na godzinę.
Ostrzeżenia II stopnia o silnym wietrze Instytut wydał dla województw środkowej Polski, w pasie od zachodu do wschodu. Tam ma wiać jeszcze mocniej.

Pamiętajmy o tym i zabezpieczmy przedmioty, które mogą zostać porwane przez podmuchy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2019