Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Większość sklepów w Centrum Handlowym Focus Park ponownie otwartych

Facebook Twitter

Decyzją Prezesa Rady Ministrów, na mocy rozporządzenia z dnia 1 maja 2020 roku, Centrum Handlowe Focus Park znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Od 4 maja otwarte są sklepy i punkty usługowe, z wyłączeniem lokali rozrywkowych (kino Multikino). Restauracje oraz lokale gastronomiczne będą świadczyć jedynie usługi na wynos. Centrum Handlowe Focus Park nadal stosować będzie rygorystyczne zasady bezpieczeństwa higienicznego.

Fot. focuspark.pl

Od 4 maja, na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 maja 2020r., Centrum Handlowe Focus Park znosi część ograniczeń w handlu. W celu zapewnienia klientom bezpieczeństwa i komfortu zakupów wybrane lokale i usługi nadal będą wyłączone z użytkowania. Obowiązywać będą również ścisłe procedury higieniczne, mające chronić wszystkich użytkowników obiektu – klientów, personel sklepów oraz personel pomocniczy.

Od poniedziałku otwarta została duża część sklepów i punktów usługowych. Obowiązują w nich ściśle określone zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim odnoszące się do limitów osób przebywających na ich terenie. Zamknięte pozostają punkty i lokale rozrywkowe – w centrum handlowym Focus Park do odwołania nieczynne będzie kino Multikino. Punkty handlowo-usługowe zlokalizowane w pasażach centrum pozostają nieczynne.

Częściowo, w późniejszym czasie, udostępniona klientom zostanie strefa restauracyjna. Zlokalizowane w niej restauracje będą świadczyć usługi jedynie w formule zakupów na wynos. Na terenie całego centrum obowiązywać będzie całkowity zakaz spożywania posiłków i napojów, a wszystkie stoły i krzesła w strefie food court będą do odwołania wyłączone z użytkowania.

Fot. focuspark.pl

Zdrowy dystans

Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w centrach handlowych, wprowadzonych przez nowe rozporządzenie, jest ograniczenie liczby klientów – 1 osoba przypada na 15 m² powierzchni. W Centrum Handlowym Focus Park liczba ta jest monitorowana dzięki systemom liczącym. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu przemieszczania się po budynku otwarte będą wszystkie wejścia do budynku. Utrzymanie wymaganego, dwumetrowego dystansu między klientami gwarantują pasaże, z których dodatkowo usunięte zostały ławki. W utrzymaniu bezpiecznej odległości pomagają również umieszczone na podłodze naklejki, wytyczające dwumetrową odległość. W poszczególnych lokalach o stosowanie się do przepisów i utrzymanie limitów klientów dba personel każdego sklepu.

Fot. focuspark.pl

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Centrum Handlowe Focus Park w pełni dostosowało się do wytycznych dla funkcjonowania obiektów handlowych opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Galeria wprowadziła również dodatkowe działania i procedury higieniczne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu. Na terenie centrum – przy wejściach głównych oraz w toaletach – zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również o możliwości zakupu maseczek w wybranych punktach handlowych oraz w maseczkomacie znajdującym się na parterze galerii, w którym kupić będzie można jednorazowe maseczki.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy pasaży – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, schody ruchome, windy, a także podłogi korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet. W toaletach umieszczono również szczegółowe instrukcje sanitarne mycia i dezynfekcji rąk, a także zdejmowania i zakładania rękawiczek i maseczek.

Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Co więcej, pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem, poddawane są regularnemu ozonowaniu. Co ważne, wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki, a strefy, takie jak plac zabaw, szatnia czy bujaki i wózki dla dzieci są nadal wyłączone z użytkowania.

Fot. focuspark.pl

#Odpowiedzialni, #Bezpieczni

Bezpieczeństwo i komfort zakupów zależy od nas wszystkich – również od naszych klientów. Osoby udające się na zakupy do Centrum Handlowego Focus Park proszone są o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa: przede wszystkim respektowanie limitu osób w centrum, w poszczególnych sklepach oraz w toaletach, zachowania wymaganego prawem dwumetrowego dystansu, obowiązku zasłaniania ust i nosa i zakazu spożywania posiłków i napojów. Rekomendujemy również pojedyncze korzystanie z windy. Klienci zmotoryzowani powinni zajmować co drugie miejsce parkingowe.

Nakazy i ograniczenia mają na celu zapewnienie wszystkim przebywającym na ternie Centrum Handlowego Focus Park – klientom, pracownikom sklepów i firm usługowych – najwyższego poziomu bezpieczeństwa zakupów.

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana, lista otwartych sklepów i punktów usługowych od 4 maja 2020 roku dostępna jest na stronie www.focuspark.pl.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu centrum będziemy informować na bieżąco.

Sprawdź, jak dojechać:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj